Tgrt Haber
09 Aralık 2023 10:15 - Güncelleme : 09 Aralık 2023 10:37

Dilan Polat'ın çocuklarının bakıcısı Şule sınır dışı edildi

Kara para aklama ve vergi kaçırma suçlamalarıyla tutuklanan Dilan Polat'ın çocuklarının bakıcısı Şule, sınır dışı edildi. Ülkesine dönerken bir video çeken Şule, "Millet olarak rahatlayın, alnım ak olarak gidiyorum" dedi.

Editör: Bengül Büyükhan / Kaynak: TGRT Haber
Dilan Polat, Engin Polat, Kara Para Aklama

Dilan - Engin Polat çiftinin çocuklarına bakan Özbekistan uyruklu Şule ile evde yardımcılık yapan akrabası Nargiza Khaydarova geçtiğimiz günlerde gözaltına alındı.

Yapılan kontrollerde Şule'nin (Shaklo Khaydarova) ikamet izninin bittiği, Nargiza Khaydarova'nın ise 9 ay önce turist vizesi ile yurda girdiği ve kaçak durumda olduğu tespit edildi. 

İşlemlerinin ardından ikisi de sınır dışı edildi.  Şule ülkesine dönerken alnının akıyla gittiğini söylediği bir video çekti.

Dilan Polat'ın çocuklarının bakıcısı Şule sınır dışı edildi

"ALNIMIN AKIYLA MEMLEKETİME GİDİYORUM"

Sosyal medya hesabından uçakta bir paylaşım yaparak Türkiye'den gittiğini duyuran Şule, "Millet olarak rahatlayın ama bir şeyi de unutmayın. Çok mutluyum çünkü alnımın akıyla memleketime gidiyorum" ifadelerini kullandı. 

DİLAN POLAT'IN CEKETİYLE AVM'DE GÖRÜNTÜLENMİŞTİ

Şule, geçtiğimiz günlerde Dilan Polat'ın ceketiyle bir alışveriş merkezinde görüntülenmişti. Bir kullanıcı tarafından gizlice videosu çekilen Şule, görüntülerin ardından şikayetçi olmuştu.

Dilan Polat'ın çocuklarının bakıcısı Şule sınır dışı edildi

POLAT ÇİFTİNE YENİ SORUŞTURMA

Öte yandan cezaevindeki Polat çiftine 'uyuşturucu veya uyarıcı madde imal etme' suçundan soruşturma başlatıldı. 

Avukat Feyza Altun'un geçen ay yaptığı ihbarla dilekçe verildi. İhbar dilekçesinde Altun'un ofisini arayan Kapalıçarşı'da çalışan A.K isimli kişinin Polat ailesiyle ilgili anlatacakları olduğu belirtildi.

A.K., Dilan ve Engin Polat'ın Dipomed Medikal şirketleri aracılığı ile kaçak yollarla hammadde getirdiğini iddia etti. 

Olay üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na ihbarda bulunuldu. Başsavcılık, Polat çiftine 'uyuşturucu veya uyarıcı madde imal etme' suçundan soruşturma başlattı. 

Söz konusu soruşturma Polat çiftinin kara para aklama soruşturmasıyla birleştirildi.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...