Tgrt Haber
28 Kasım 2023 18:10 - Güncelleme : 28 Kasım 2023 18:23

Dilan Polat'ın paylaştığı 'Şampiyonlar Ligi' fenomenlerine soruşturma

Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin tutuklanmasının ardından sosyal medyada lüks yaşamlarıyla dikkat çeken isimlerin de başı derde girdi. Polat çiftinin sosyal medya hesabından paylaştığı 'Şampiyonlar Ligi' fotoğrafındaki isimlere soruşturma başlatıldı. Yemek masasındaki isimlerin yurt dışına çıkışlarını engellemek için yasak talep edildi.

Editör: Mutluhan Yıldız / Kaynak: TGRT Haber
Dilan Polat'ın paylaştığı 'Şampiyonlar Ligi' fenomenlerine soruşturma
Engin Polat, Soruşturma, Şampiyonlar Ligi

Kara para aklama suçlamasıyla tutuklunan Dilan Polat ve Engin Polat çiftine yönelik soruşturmalara devam ediyor. Polat çifti ile sosyal medyada lüks yaşantısıyla dikkatleri üzerine çeken diğer çiftlerin ise başı belaya girdi. 

Fenomenlerin sosyal medyada gündem olan 'Şampiyonlar Ligi' fotoğrafına soruşturma başlatıldı. Dilan Polat’ın 2019 yılında çekildiği ve "Şampiyonlar Ligi" olarak adlandırılan fotoğrafta yer alan tüm fenomenler hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatıldı.

YURT DIŞINA KAÇMALARINA KARŞIN ÖNLEM ALINDI 

Fotoğrafta yer alan şüphelilerin kimlikleri kapsamlı çalışma sonrası tespit edildi. Şüpheliler hakkında Sulh Ceza Hakimliği’nden yurt dışı çıkış yasağı talep edildi. 

MASADAKİ İSİMLER KİMLER? 

Dilan Polat’ın paylaştığı fotoğrafta Eylül Öztürk ve eşi Barış Kenan Özkan’ın yanı sıra, Şulemsi olarak bilinen Şule Kayatürk, Yavuz ve eşi Merve Korkut, Tolunay ve eşi İleyda Topal, Ömer ve eşi Tuğba Bağ çiftleri bulunuyor.

NE YAŞANMIŞTI? 

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, haklarında "Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet" suçlarından soruşturma başlatılan Engin ve Dilan Polat çifti, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonla gözaltına alınmıştı. 

Operasyon kapsamında toplam 24 şüpheli yakalanırken, 18 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlanarak Anadolu Adliyesine sevk edilmişti. Toplam 19 saat süren işlemlerin ardından 18 şüpheliden aralarında Engin Polat, Dilan Polat, Sıla Doğu, Sezgin Polat, Ahmet Gün, Can Doğu ve Can Polat’ın olduğu 12 kişi tutuklanırken 6 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. 

Soruşturma kapsamında adliye sevk edilen 2 şüpheli daha tutuklanmıştı. Soruşturma kapsamında mali müşavir Zümrüt Yerebakan adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır.Ahmet Gün’ün ofisinde çalışan muhasebeci Harun Abak da tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. 

Soruşturma kapsamında muhasebeci Gökay Bekar tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Böylece soruşturma kapsamında tutuklu sayısı 16 olurken, 10 şüpheli ise, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...