2022-07-31 15:57:17 | Son Güncelleme : 2022-07-31 16:13:30

Ece Erken'in öldürülen eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun eski eşi Benan sessizliğini bozdu: Her şeyden haberim var

Ece Erken'in öldürülen eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun abisi Celal Mahmutyazıcıoğlu'nun kendisini tehdit ettiğini ve ailenin mal kaçırdığını söylemesinin ardından kartlar yeniden dağıtıldı. Şafak Mahmutyazıcıoğlu‘nun eski karısı Benan Kocadereli, konuya ilişkin sessizliğini bozdu.

Ece Erken'in öldürülen eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun eski eşi Benan sessizliğini bozdu: Her şeyden haberim var
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Ece Erken, geçtiğimiz haftalarda Şafak Mahmutyazıcıoğlu‘nun abisi Celal Mahmutyazıcıoğlu ile kavga etmiş, tehdit edildiğini iddia ederek mesajları ifşa etmişti. Erken, bununla da kalmayıp "Kardeşinin mallarına çökmüşsün" yorumunu yapmıştı. Tehditler üzerine,  "Neye üzülüyorum biliyor musunuz? Miras ne kötü, ne acı bir şeymiş! Bu insanlar her gün bizdeydi, biz de onlarda, çocuklar bir arada… Siz de şahitsiniz tek kuruş almadım!" diyen Erken'e cevap  Şafak Mahmutyazıcıoğlu‘nun eski eşi Benan Kocadereli'den geldi.

Uzun bir süredir konu hakkında sessizliğini koruyan Benan Kocadereli, Al Sana Haber'e yaptığı açıklamada, Şafak Mahmutyazıcıoğlu‘nun ağabeyini savunarak "Her şey benim bilgim dahilinde. Mal kaçırma yok. Mal kaçırma değil onun adı her şey Naz ve Eda'nın. Asıl mal kaçıran başka birisi" dedi.

Öte yandan Ece Erken'in hayat sigortasından da para aldığı öne sürüldü.

ECE ERKEN'İN İFŞA ETTİĞİ MESAJLAR

Ece Erken, eşinin kardeşi Celal Mahmutyazıcıoğlu’nun tehdit mesajlarını sosyal medyada ifşa etmiş, tehdit edildiğini öne sürmüştü. Evinin önündeki güvenlik kameralarının kayıtlarının alındığını öne süren Erken, savcılığa şikayette bulunacağını bildirmişti.

Erken, mesajlarla birlikte şu ifadeleri kullanmıştı:

“Sabaha kadar bana tehdit mesajı atan Celal’cik! Sedef’i Acarkent’in güvenliğine göndermişsin. Evimin önünün kamera görüntülerini almışsın. Sen kardeşinin mallarına çökmüşsün, katillerin peşine 1 saniye düşmemişsin, benim kapı önümün güvenlik kameralarını ne hakla aldırırsın ki!''

“Aldır! Benim abdestimden şüphem yok! Savcılığa yarın tehdit ve şantajdan veriyoruz! Ah Şafak ne üzülüyordur… Ben hepinize tek başımız yeterim. Benle gurur duyuyordur eşim sıkıntı yok.”

“Bu arada Acarkent’te nasıl bir güvenlik zafiyeti var ki Sedef A. gidiyor, ‘Ece Erken’in ev önü kamera görüntülerini istiyoruz’ diyor ve siz veriyorsunuz. Savcılığa ayrı şikayette bulunacağız, sen Celal Efendi kardeşinin karısına sabah 6’da mesaj atacak kadar adamcıksın”

“Neye üzülüyorum biliyor musunuz? Miras ne kötü, ne acı bir şeymiş! Bu insanlar her gün bizdeydi, biz de onlarda, çocuklar bir arada. Siz de şahitsiniz tek kuruş almadım! Şafak’ın bir minibüsü kalmış o da bende değil. Kapı önümün görüntüsünü aldırıyor abisi ve karısı, Ece’de mi diye! Ya 500 bin vereyim de susun da Şafak’a bir dua edin! 40’ını bile yapmadınız Rabbim kim ne hak ettiyse yaşatsın.”