2022-05-23 12:35:46 | Son Güncelleme : 2022-05-23 13:00:00

Erkan Petekkaya’ya Cannes'da hırsızlık şoku! Yakalayıp teslim etti, polisi kendisine zor inandırdı

‘Her Şeye Rağmen’ filmi için 75. Cannes Film Festivali’ne giden Erkan Petekkaya kapkaça uğradı. Telefonla konuşurken hırsızın bir anda elinden telefonunu alarak kaçmaya başlaması üzerine başlayan kovalamacada ünlü oyuncu, hırsızı yakalayarak Fransız polisine teslim etti.

Erkan Petekkaya’ya Cannes'da hırsızlık şoku! Yakalayıp teslim etti, polisi kendisine zor inandırdı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Ünlü oyuncu Erkan Petekkaya, 75. Cannes Film Festivali için gittiği Fransa’da kapkaça uğradı. ‘Her Şeye Rağmen’in Cannes Film Festivali’nde gerçekleştirdiği dünya prömiyerinin ertesi günü filmin başrol oyuncusu Erkan Petekkaya, kovalamaca sonucunda hırsızı yakalayarak polise teslim etti.

300 METRE PEŞİNDEN KOŞTU

Bir süre restoranda oturmasının ardından oteline dönmek için festival alanından taksi durağına doğru yürüyen Petekkaya’nın bu esnada telefonu çaldı. Yürürken bir yandan da telefonla konuşan ünlü oyuncu, o esnada bir kapkaççının hedefi oldu. Hırsız, Petekkaya’nın elinden telefonu alarak koşmaya başladı.

Kısa bir süre şaşkınlık yaşayan Petekkaya, oldukça kalabalık bir alan olmasına rağmen hırsızı kovaladı ve yaklaşık 300 metrelik bir kovalamacadan sonra yakaladı.

"AL BU PARALARI VER TELEFONUMU"

Petekkaya, olay sonrası yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"O kadar kalabalık bir alan ki… İnsanların arasından zikzak yaparak hırsızı kovaladım. Ben bu kadar hızlı koşabildiğimi bilmiyordum. Hırsız genç bir çocuk olmasına rağmen yakaladım. 'Paraya ihtiyacın varsa ben sana vereceğim' diyerek 50 Euro uzatıp telefonumu istedim. Kabul etmeyince bir 50 Euro daha uzatıp 'Al bu paraları benim telefonumu ver' dedim. Paraları almasına rağmen telefonumu vermeyince karnına bir yumruk attıktan sonra kolundan tutup devriye gezen polislere götürdüm" dedi.

"POLİSLER YALAN SÖYLEDİĞİMİ DÜŞÜNDÜ"

Petekkaya sözlerini şöyle sürdürdü: "Polislere paraya ihtiyacı olduğu için 100 Euro verdiğimi yine de çaldığı telefonumu iade etmediğini söyledim. Polisler önce telefonun bana ait olmadığını düşündü. Ben de telefonu kapatıp açtım ve foto galerideki fotoğraflarımı gösterdim. Bunun üzerine telefonumu bana verdiler. Daha sonra hırsızın cebinde iki tane 50 Euro olduğunu söyleyip onları da istedim. Cebini aradılar ve iki tane 50 Euro buldular. Paraları da iade ettiler"