2022-06-25 13:49:11 | Son Güncelleme : 2022-06-25 14:10:22

Erkan Petekkaya kalp krizi geçirdiği iddialarını yalanladı

Ekranların sevilen oyuncusu Erhan Petekkaya’nın kalp krizi geçirdiği iddia edildi. Petekkaya ortaya atılan bu iddiaları paylaştığı video ile yalanladı.

Erkan Petekkaya kalp krizi geçirdiği iddialarını yalanladı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Son olarak Kırmızı Oda’da sergilediği performansla gönülleri fetheden ünlü oyuncu Erkan Petekkaya hakkında ortaya atılan iddia sevenlerini bir hayli üzdü.

KALP KRİZİ GEÇİRDİ İDDİASI

Uğur Yücel, Necip Memilli gibi ünlü isimlerle kamera karşısına geçen Petekkaya, TRT Dijital için hazırlanan 'Son Gün' dizisi gün sayıyor. Ünlü oyuncu Petekkaya'nın çekimler sırasında aniden rahatsızlanarak apar topar hastaneye kaldırıldığı ve kalp krizi geçirdiği iddia edildi.

“KANLI CANLI SETTEYİM, YALAN HABER”

Ünlü oyuncu iddiaları çektiği video ile yalanladı. Petekkaya "Gördüğünüz gibi kanlı canlı setteyim. Kalp krizi falan geçirmedim, yalan haber" dedi.

ERHAN PETEKKAYA KİMDİR?

11 Aralık 1970 yılında dünyaya gelen ünlü oyuncu Erkan Petekkaya, Diyarbakırlı olmasına rağmen Elazığ'da doğdu. Çocukluğunu İstanbul, Anadolu Yakası’nda geçirmiştir. Mehmet Karamancı İlkokulu'nda, daha sonra Bostancı Ortaokulu ve Fenerbahçe Lisesi'nde okumuştur. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nı kazanan Petekkaya, 1993’ten beri devlet tiyatrolarında kadrolu oyuncu olarak yer almaktadır. 1994 yılında kamera şakalarıyla tanıştığı televizyon dünyasındaki kariyerine, 1998 yılında Güzel Günler dizisiyle devam eder. 1999 yılında Aynalı Tahir adlı dizi için kamera karşısına geçer.

Aşkına Eşkıya, Bedel, Japon Gelin ve Taştan Kalp projelerinde yer alan Petekkaya, Kanal D'de ekrana gelen Serseri adlı televizyon dizisinde canlandırdığı “Bülent” karakteriyle komedi alanında da rol alır. 2005 yılında Köpek dizisi ile ekranlarda görünmeye devam eder ve bu dizide canlandırdığı Yılmaz karakteriyle Beyaz İnci Televizyon Ödülleri'nde "En İyi Erkek Oyuncu" dalında aday gösterilir. 2005-2007 yayın döneminde atv'de ekrana gelen Beyaz Gelincik adlı televizyon dizisinde Adanalı zengin bir ailenin holding yöneticisi olan büyük oğlu Ömer’i canlandırmıştır.

2007 Ekim ayında başlayan Sessiz Fırtına adlı televizyon dizisinde Yiğit Sancaktar'ı canlandırmaktadır. Dizinin yayınına Mart 2008'de 19. bölümünün ardından son verilmiştir. Petekkaya yine 2008 de başka bir dizide (Star TV) yer alarak Son Bahar adlı televiyon dizisinde Holding'de yönetici olan “Galip”'i canlandırmıştır. 2010 yılında da Hanımeli Sokağı adlı dizide oynamıştır. 2010-2012 yılları arasında Öyle Bir Geçer Zaman ki adlı dizide Ali Kaptan adlı karakteri canlandırmıştır. Bu dizide acımasız bir kişiliği olan fakat daha sonraları yaptıklarından pişmanlık duymuş bir babayı oynamıştır.

Etiketler