21˚
İstanbul
21˚
parçalı az bulutlu
Nem %55
Rüzgar 4.21 /s
Pazartesi
21˚/16˚
Salı
22˚/15˚
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
22 Mayıs 2022 Pazar
2022-01-24 13:52:35

Fatma Girik’in ölümünde ihmal mı var? Günay Girik: Hastanede korona oldu

Yeşilçam’ın usta oyuncusu Fatma Girik 79 yaşında hayatını kaybetti. Hastaneden yapılan açıklamada Fatma Girik’in koronavirüse bağlı viral pnömoni tedavisi görmekteyken gelişen çoklu organ yetmezliği sonucu hayatını kaybettiğini duyuruldu. Fatma Girik’in kardeşi Günay Girik ise Fatma Girik’in hastanede koronavirüs kaptığını iddia etti ihmale dikkat çekti.

Fatma Girik’in ölümünde ihmal mı var? Günay Girik: Hastanede korona oldu
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Yeşilçam’ın ‘dört yapraklı yoncası’ndan bir yaprak eksildi.  Yeşilçam’ın usta oyuncusu Fatma Girik bu sabah hayatını kaybetti. Yaklaşık 10 gündür özel bir hastanede koronavirüse bağlı viral pnömomi tedavisi gören Girik, gelişen çoklu organ yetmezliği sonucu 79 yaşında yaşamını yitirdi. Fatma Girik’in cenazesi, enazesi, Teşvikiye Camii'nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilmek üzere Bodrum'a gönderilecek.

“DOĞRU ALGI DEĞİL”

Fatma Girik’in ölümü herkesi büyük üzüntüye boğarken Girik ailesinin yakını Ahmet Hamdi Gürbüz ve Fatma Girik'in kardeşi Günay Girik, hastane önünde açıklamalarda bulundu. Aile yakını Ahmet Hamdi Gürbüz “Bizim kimseyi suçlama niyetimiz yok ama hastaneye gelen bir insanın sanki koronayla buraya gelip, burada vefat ettiği algısı çok doğru bir algı değil. Kendisi buraya geldiğinde fiziki bir takım sorunlar vardı. Zaten rutin gidip geliyordu. Aile ya da sevenleri hastaneyi suçlayacak değil ama buraya geldikten sonra hastanede bir insanın korona olması çok kabul edilir bir şey değil. Burada bir şikayet yok Günay Bey’in de bizim de zaten hastane bildiğimiz bir hastane” diye konuştu.

“KORONA KESİN BURADA OLDU”

Kardeşi Günay Girik ise “Bakıcısına veya gelenine gidenine bile test yaptırılsaydı. Çünkü ablamda korona yoktu ve aşılarını tam yaptıran biriydi. Ben ablamı 2 senedir öpmedim bile, cenaze işlemleri ise yarın Cemal Reşit Rey’de tören düzenlenecek. Akabinde Teşvikiye Camii’nde cenaze namazı kılınacak. Daha sonra Bodrum’a götürülüp toprağa vereceğiz. Ben hastane yönetimi ile ilgili bir ihmal vardır demiyorum. Ama koronayı kesin burada oldu. Ama hastane ihmalimi, yoksa yeğenim gidip geliyor ondan mı, yoksa bakıcıdan mı bilmiyoruz. Başka birinden de olabilir ben bunu araştıracağım peşindeyim” şeklinde konuştu.

“İYİLEŞİP BODDUM’A DÖNMEK İSTİYORDU”

Hastanede çıkışında konuşan Fatma Girik'in yeğeni Ahu Turanlı, “Hani iyileşip Bodrum’a dönmek istiyordu, maalesef şimdi cenazesini götüreceğim. Bodrum’u çok seviyordu, iyileşip oraya dönmek istiyordu” dedi.

Etiketler