2021-11-29 11:25:14

Fenomen Murat Övüç'ü kahredecek haber! Oğlu Burak Can Övüç'ün 7 yıl hapsi isteniyor

Fenomen Murat Övüç'ün de aralarında olduğu 4 sanığın 'polislere görevini yaptırmamak için direnme' suçundan yargılandığı davada, sanık Övüç'ün 7 yıla kadar hapsi istendi. Mahkemede ifade veren polis memuru, Övüç ve arkadaşlarına kelepçe bile takamadıklarını, "Sizi sürdürürüz, gününüzü göreceksiniz1 gibi tehditler aldıklarını belirterek şikayetinin devam ettiğini ifade etti.

Fenomen Murat Övüç'ü kahredecek haber! Oğlu Burak Can Övüç'ün 7 yıl hapsi isteniyor
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Ünlü sosyal medya fenomeni Murat Övüç'ün oğlu Burak Can Övüç'ün de aralarında bulunduğu 4 sanık hakkında, 'polislere görevini yaptırmamak için direnme' suçundan mütalaa hazırlandı. Cumhuriyet savcısı, sanıklardan birinin 11 yıla kadar, Övüç'ün de aralarında bulunduğu 3 sanığın ise 7 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.

"SİZİ SÜRDÜRÜRÜZ, GÜNÜNÜZÜ GÖRECEKSİNİZ"

Sosyal medya fenomeni Murat Övüç’ün oğlu Burak Can Övüç’ün de aralarında bulunduğu 4 sanığın polis memurlarına karşı ‘görevi yaptırmamak için direnme’ suçundan yargılanmalarına devam edildi. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde geçtiğimiz günlerde görülen duruşmada tutuksuz sanıklar Burak Can Övüç, Ahmet Bağrıyanık, Alptuğ Kayı, Ergin Ergin ve müşteki polis memurları M.P., S.Y., M.G. ile sanık avukatı hazır bulundu.

Fenomen Murat Övüç ve oğlu Burak Can Övüç

Duruşmada beyanda bulunan müşteki polis memuru M.G. olay tarihinde takviye ekip olarak olay yerine gittiğini söyleyerek, "Biz gittiğimizde sanıklar ile ekip arkadaşlarımız arasında boğuşma vardı. Müdahale ettik, sanıklardan Ahmet Bağrıyanık küfürler etti. Hep birlikte bize direndiler. Ayrıca ‘sizi sürdürürüz, gününüzü göreceksiniz’ gibi tehditlerde bulundular" dedi.

"KELEPÇE TAKMAK İSTEDİĞİMİZDE SALDIRDILAR"

Müşteki polis memuru M.P. beyanında, "Olayın üzerinden uzun zaman geçtiği ve birden fazla olaya müdahale ettiğimiz için detaylarını hatırlamıyorum. Sanıklara kelepçe takmaya çalıştık ancak 4 sanık birden üzerimize saldırdı, bu nedenle takamadık" ifadelerini kullandı. Müşteki polis memuru S.Y. ise şikayetinin devam ettiğini belirtti.

Burak Can Övüç'ün polisleri tehdit ve darp ettiği öne sürüldü.

7 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Duruşmada mütalaasını açıklayan Cumhuriyet savcısı, sanıklardan Ahmet Bağrıyanık’ın müştekilere karşı hakarette bulunduğu sabit olduğundan ‘hakaret’ suçundan 2 yıl 1 aydan 11 yıl 3 aya kadar hapisle cezalandırılmasını isterken, tüm sanıkların ‘kamu görevlisine görevi yaptırmamak içi direnme’ suçundan 10 aydan 7 yıl 9 aya kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.

Müştekilerin beyanlarına katılmadığını söyleyen sanık avukatı, mütalaaya karşı savunma yapmak üzere süre talep etti.

"DİRENDİYSEM BENİ NEDEN KARAKOLA ALMADILAR?"

Mütalaaya karşı diyecekleri sorulan sanıklar beraatlarını talep ederken, sanık Burak Can Övüç savunmasında, "Polis memurlarının beyanlarını kabul etmiyorum. Direnmiş isem beni neden karakola almamışlar? Karakola kendi aracımla gittim, kamera görüntüleri incelenebilir. Suçlamaları kabul etmiyorum’’ ifadelerini kullandı.

Övüç, kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmedi.

Mahkeme, sanıkların avukatına mütalaaya karşı savunma yapması için süre verilmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

İDDİANAMEDEN

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, şüpheli Ahmet Bağrıyanık’ın ‘kamu görevlisine hakaret’ ve ‘görevini yaptırmamak için direnme’ suçlarından, şüpheliler Burak Can Övüç, Alptuğ Kayı ile Ergin Ergin’in ise ‘görevi yaptırmamak için direnme’ suçundan cezalandırılması talep edildi.

Etiketler