Tgrt Haber
08 Aralık 2023 11:48 - Güncelleme : 08 Aralık 2023 11:59

Haluk Levent, İçişleri Bakanlığı'nın AHBAP denetiminin sona erdiğini duyurdu

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilde büyük yıkıma neden olan depremin ardından Ahbap Derneği, İçişleri Bakanlığı tarafından denetime tabi tutulmuştu. Ahbap Derneği’nin başkanı Haluk Levent, “Alnımızın akıyla bu süreç tamamlandı" paylaşımıyla sürecin bittiğini duyurdu.

Editör: Dilek Ulusan / Kaynak: TGRT Haber
Haluk Levent, İçişleri Bakanlığı'nın AHBAP denetiminin sona erdiğini duyurdu
Haluk Levent

6 Şubat depremi sonrası toplanan bağışlar nedeniyle tartışma oluşturan Ahbap Derneği hakkında denetleme başlatıldı. Derneğin başkanı Haluk Levent, sürecin bittiğini duyurdu.

"ALNIMIZIN AKIYLA SÜRECİ TAMAMLADIK"

AHBAP'ın kurucusu Haluk Levent, denetimin bittiğini belirterek, "Alnımızın akıyla bu süreç tamamlanmış oldu. Çok şükür bağışçılarımızı mahcup etmedik" dedi. Levent paylaşımında, "6 Şubat felaketinde hayırseverler tarafından deprem çalışmaları için AHBAP'a bağışlar gelmişti. Altı ay önce İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü denetçileri tarafından Ahbap Derneğimizin denetim sürecine başlandı. Tüm kamuoyuna da izah etmiştim. Yaptığımız harcamaların ve tüm faaliyetlerin hesabını devletime, devletimin yetkili kurullarına vereceğimi ifade etmiştim. İşte bugün alnımızın akıyla bu süreç tamamlanmış oldu. Çok şükür bağışçılarımızı mahcup etmedik." dedi. 

Haluk Levent, İçişleri Bakanlığı'nın AHBAP denetiminin sona erdiğini duyurdu

Denetim sürecinin tamamlandığını ve sürecin nasıl ilediğini anlatan Haluk Levent, "İçişleri Bakanlığı denetimi sürecinde tüm sözleşmelerimiz, yaptığımız satın alımlar, yaptığımız anlaşmalar, stoklarımız (tüm bölgelerde tek tek incelenerek) şeffaf bir şekilde denetlendi incelendi ve bugün bu twiti yazma ihtiyacı hissettim. Ne mutlu bize.

Bu süreçte beraber çalıştığımız devletimizin kurumlarına, @AFADBaskanlik ve valiliklerimize, iş birliği yaptığımız sivil toplum örgütlerine ve siz bağışçılarımıza şükranlarımı sunuyorum her zaman yeni projelerle karşınızda olmaya devam edeceğiz." sözlerine yer verdi.

 

 

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...