Tarih : 30.07.2021 - 14:17 Yorum : 0

Haluk Levent tedavi parası yanan Cemile teyze için harekete geçti

AHBAP Derneği kurucusu Haluk Levent, sosyal medya hesabı Twitter'dan Manavgat yangınında kanser tedavisi için biriktirdiği parası yanan Cemile Öner için çağrıda bulundu.

Haluk Levent tedavi parası yanan Cemile teyze için harekete geçti

Şarkıcılığının yanı sıra son yıllarda kurduğu yardım platformu AHBAP'la adından sıklıkla söz ettiren Haluk Levent yine alkışlık bir hamle yaptı. Antalya'nın Manavgat ilçesinde çıkan yangında kanser tedavisi için biriktirdiği parasını kaybeden 60 yalındaki Cemile Öner için yardım çağrısında bulundu.

Haluk Levent, "Haydi annemize gidelim" diyerek Twitter'dan takipçilerine seslendi.

Yangın sırasında kapısını kırarak evine girmeye çalışan Öner, başarılı olamayınca "Kapının hemen bitişiğindeki yastığın içinde 15 bin liram var. İneğimi satmıştım. Kanser hastasıyım, tedavimi olacağım" diyerek, gözyaşları içinde orman söndürme işçilerinden yardım istedi. Komşularının ve ekiplerin güçlükle ikna ettiği kadın, yanan evden uzaklaştırıldı.

İki çocuğuyla ayakta durmaya çalıştığını aktaran Öner, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

"Yıllarca hayvancılık yaptım. Eşimin sigortasını tamamlayarak emekli maaşını almaya başladım. Küçük de olsa bu evi yaptım. Dişimden, tırnağımdan artırarak her şeyi yaptım."

"Çocuklarımı helal lokmayla büyüttüm. Yaklaşık 5 yıl önce meme kanseri tedavisi görmeye başladım. Antalya'da özel bir hastanede tedavim sürüyordu. Bir ineğim ve 2 küçükbaş hayvanım vardı" diyen Öner, "Kanser tedavim için ineğimi satmıştım. Yıllardır tek birikimim oydu. İneğimden elde ettiğim 15 bin lirayı yastığın içine koymuştum. Kapıyı zorla açıp, alevlerin arasından paramı kurtarmaya çalıştım ama olmadı. Çok üzgünüm. Şimdi ne yapacağım? 2 keçimi de kendilerini kurtarsınlar diye iplerini keserek saldım. Umarım onlar iyidir" diye konuştu.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber