2021-12-23 18:15:11

Hülya Avşar “simit” sözlerine tepki gösterenlere ateş püskürdü: Sizin gibi düşünenler…

Hülya Avşar geçtiğimiz günlerden muhabirin ekonomi ile ilgili sorusuna verdiği “Gerekirse simit yeriz” cevabı bazı kesimlerin tepkisine yol açtı. Hülya Avşar gelen tepkilere sert tepki gösterirken farklı düşüncelere saygı duyulmadığını ifade etti.

Hülya Avşar “simit” sözlerine tepki gösterenlere ateş püskürdü: Sizin gibi düşünenler…
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Ünlü sanatçı Hülya Avşar, geçtiğimiz günlerde gazetecilerin ayak üzeri sorularını cevapladı. Muhabirlerin “Ekonominin sanatçı kısma yansıma nasıl oluyor” sorusuna Avşar’ın verdiği cevap gündem oldu.  Ekonomik durumun her kesime mutlaka yansıdığını söyleyen Avşar, “Bu saatten sonra simit mi yiyeceğiz falan diyorlar. Gerekirse yenecek ama bugünler de biraz kolay atlatılacak. Biraz bizim bu işi, insanlar olarak bireysel halletmemiz gerekir diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“HİÇBİRİNİZİ TAKMIYORUM VE SAYMIYORUM”

Hülya Avşar’ın simit örneği sosyal medyada kısa sürede gündem olurken bazı kesimler tepki gösterdi. Avşar gelen tepkiler sonrası yeni bir açıklama yaparak eleştirilere cevap verdi. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Hülya Avşar, “Konuşma sırası bende” ifadelerini kullanarak, "O kadar konuşmamın içinden, hep birlikte bugünleri aşacağız kısmı değil de “simit”e takılanlar; hiçbirinizi takmıyorum ve saymıyorum. Benim simit yeme meseleme gelince, yerim ya da yemem ama bildiğim bir şey var, kendim kazandım, hiç de kolay olmadı. Hala da kazanıyorum. Bunun hesabını kimseye vermedim, size hiç vermeyeceğim.

"SİZİN GİBİ DÜŞÜNENLER BAŞIMIZDA OLSA.."

Sizin gibi düşünenler demek ki başımızda olsa; ne demokrasi kalır, ne konuşma özgürlüğü… Diyeceğim şu ki” Gerekirse simit yiyeceğiz, ama bugünleri beraber atlatacağız"

Etiketler