2022-06-21 12:53:00 | Son Güncelleme : 2022-06-30 09:10:44

İbrahim Tatlıses'in hırsızlıkla suçladığı oğlu Ahmet Tatlıses 'canımı ortaya koydum' diyerek her şeyi anlattı

İbrahim Tatlıses'in yıldızının bir türlü barışmadığı oğlu Ahmet Tatlıses'i hırsızlıkla suçlaması son damla oldu. Ahmet Tatlıses, sosyal medya hesabından geçtiğimiz gün ateş püsküren açıklamalar yapan babası İbrahim Tatlıses'e tek tek cevap verdi.

İbrahim Tatlıses'in hırsızlıkla suçladığı oğlu Ahmet Tatlıses 'canımı ortaya koydum' diyerek her şeyi anlattı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Geçtiğimiz günlerde özel bir televizyon kanalının magazin programına telefonla bağlanarak eski eşi Adalet Sara ve Ahmet Tatlıses hakkında şoke eden açıklamalarda bulunan İbrahim Tatlıses'e cevap oğlu Ahmet Tatlıses'ten geldi. Eski eşi hakkında 'kara peçeli' diyerek açıklamalarda bulunan Tatlıses oğlu Ahmet için de 'Vurulduğum gün beni soydu' suçlamasında bulunmuştu. Babasının bu suçlamaları karşısında bir süre sessizliğini koruyan Ahmet Tatlıses, en sonunda patladı.

Sosyal medya hesabından 'Kamuoyunun dikkatine' başlıklı bir paylaşım yapan Tatlıses, "Her ne kadar aile mevzularından bahsetmek istemesem ve bugüne kadar bu konularda açıklama yapmaya mesafeli dursam da İbrahim Tatlıses'in benim, annem ve ailem ile ilgili yaptığı açıklamalar korkunç, akılalmaz ve gerçeği yansıtmayan iftiralara döndüğü için açıklama yapmam zaruri hale gelmiştir" dedi.

''MUHASEBECİSİ EŞLİĞİNDE SAYIM YAPILDI''

İbrahim Tatlıses'in iddia ettiği gibi şirket kasasını boşaltmadığını, babasından şimdiye kadar hiç dükkan almadığını ve iş yerlerini kapatma kararının perde arkasında 'batırma' olmadığını ifade eden Ahmet Tatlıses, sözlerine şöyle devam etti:

''Kendisi vurulduğu dönemde beni kasasını boşaltmak ile suçlamıştır. İbrahim Tatlıses'in başına bu elim olay geldiğinde ben ameliyat ve tedavi sürecinde İstanbul hatta Almanya'da dahi devamlı hastanedeydim. Evinin de bulunduğu şirkete bir kez gittim, muhasebecisi eşliğinde bende anahtarı dahi bulunmayan evi ve kasası açıldı, sayım yapıldı. Varlıkları muhasebecisi, şirket müdürü ve şirket çalışanları eşliğinde raporlanarak imzalandı. Buna o dönem herkes şahittir.''

''Bir diğer bahsi geçen olay kendisinin 'Yedi dükkan verdim, hepsini batırdı' söylemiyle ilgilidir. Mecidiyeköy'de 2000'lerin başında bir dükkan açtım, kendisi franchise sistemini Türkiye çapında iptal etti. İşlerimizin bozulmasıyla kapattık. Yine bu olaydan yıllar sonra bir AVM'de gıda üzerine dükkan açtım, yıllar sonra AVM'nin yüksek kira maliyetleri üzerine devrettim. İş hayatı normları içinde gerçekleşen bu hadiseleri 'Ben yaptım, batırdı' gibi aksettirmesini rahatsızlığına veriyorum. Nitekim kendisi benim yüzümden bir zarara uğramamıştır ve benim yıllardır süren kendi imkanlarımla sürdürdüğüm iş hayatım devam etmektedir. Bugüne kadar kendisi bana bir ev dahi vermemiştir ama bana ihtiyaç duyduğu her an gözüm kapalı canımı ortaya koymuşumdur."

''ANNEME 'YILAN' DİYEMEZ''

Ahmet Tatlıses, 'Sevgilim Gülçin Karakaya ile ayırmak için büyü yaptılar' iddiası ve annesi Adalet Sara ile ilgili olarak ise şunları söyledi:

"Değil annem kim olursa olsun dini inanışlarından ötürü kendi hür iradesiyle seçtiği kıyafet üzerinden birinin aşağılanmasına göz yumamam. Hiç kimse benim annemi 'kara peçeli' diyerek aşağılayamaz. Hiç kimse benim anneme 'yılan' diyemez. Benim annem kendi halinde, eşrafında herkesin saygı duyduğu eski bir devlet memuru ve namuslu bir kadındır. Domuz yağı sürdüler, sevgilime büyü yaptılar, bizi ayırdılar' gibi ardı arkası kesilmez, korkunç, utanç verici iftiraları asla kabul etmiyorum ve milyonların önünde 'Büyü yaptılar, domuz yağı sürdüler' gibi açıklamalarıyla kendisinin akıl sağlığıyla ilgili olan şüphelerim artmıştır. İbrahim Tatlıses yıllar boyunca kiminle ne istiyorsa onu yaşamış, söylemlerinde belirttiği gibi özel hayatındaki insanlara belli mallar vermiş ve evlatları tarafından asla özel hayatına karışılmamış, tek bir ilişkisine dahi yorum yapılmamış bir insandır.''

''ÖLMEDEN ÖNCE ÖYLE BİR TUZAK KURACAĞIM Kİ...''

Babasının 'miras'la ilgili aldığı karara da değinen Ahmet Tatlıses, "Aile meselelerinin bu denli çarpıtılarak sırf beni tahrik etmek üzerine kurgulanmasından rahatsızlık ve üzüntü duyuyorum. Yıllarca neler yaşandığını, neler yapıldığını anlatmak bana yakışmaz, Her ne olursa olsun topluma mal olmuş bir sanatçı olarak kendisini rencide etmek istemiyorum. Üzerime atılmış bu aslı atarı olmayan suçlamalara cevap verip, susuyorum. Yine kendisinin katıldığı canlı yayında 'Ölmeden önce onlara öyle bir tuzak kuracağım ki' söyleminin yorumunu da kamuoyunun takdirine bırakıyorum" mesajını yazdı.

TARTIŞMA BABALAR GÜNÜ'YLE BAŞLADI

İbrahim Tatlıses, geçtiğimiz Babalar Günü'nde sosyal medya hesabından ''Baba candır babanın kıymetini bilmeyenler ahmak oğlu ahmaktır'' mesajını yayımladı. Tatlıses'in bu paylaşımı tartışmayı fitilledi. Eski eşi Adalet Sara Tatlıses, "Babalar Günü’ymüş… Hangi babaların günü kutlu olsun; Anneden öksüzüne anne olmuş, çıkarına uçkuruna el uğruna evladını feda etmeyenlerin! Kız-oğlan, üvey-öz ayrımı yapma-dan sevgisini kuruşunu pay edenlerin… ‘Namus davası’ diye annesine, kızına, karısına hayatı zindan etmeyenlerin! Evladının derdiyle dertlenen, mutluluğuyla mutlananların. Kendisi ferahlık içinde, evladını bedbahtlıkla yaşatmayanların. Kendisinin olmasa da, baba şefkatiyle evladıymış gibi evlat büyütenlerin. Bugün Babalar Günü’ymüş… Hangi Babaların günü kutlu olsun? Hayat yükü omuzunda olan… Babadan yetim kalmışların, baba gibi baba olanların ve… Baba gibi annelerin günü kutlu olsun" paylaşımıyla İmparator'a karşılık verdi.

''HİÇBİR EVLADIMI HİÇBİR KADINI MAĞDUR ETMEDİM''

Adalet Sara'nın Babalar Günü yazısının ardından İbrahim Tatlıses, hem eski eşi hem de oğlu Ahmet hakkında açıklamalarda bulundu. Tatlıses, hızını alamayıp, vurulduğu gün oğlunun kasayı boşalttığını da söyledi:

"Benim hiçbir evladım mağdur olmamıştır, hiçbir evladımı mağdur etmedim. Ben hiçbir kadını mağdur etmem Perihan Savaş da olmak üzere. Ben Adalet hanımdan 45 senedir ayrıyım bir tek dini nikahımız düşmemiştir. O oğlum dediğim var ya Ahmet… En büyük ihaneti yapan o yedi tane dükkan verdim. En güzel dükkanları batırdı. Bir insana yedi dükkân verirsin yedisi de batar mı?"

''VURULDUM, ŞİRKETE GİDİP KASAYI BOŞALTTI''

"Benden ne istedilerse verdim daha ne yapayım. Varımı yoğumu veriyorum, yine kurtulamıyorum. 70 yaşında adam sahneye çıkıyorum. Ne zaman çıktım, para kazanmaya başladım yine başladılar… Canıma yetti artık. Sağlığımla mı uğraşayım onlarla mı, uğraşayım ne yapayım artık. Merhamet edin bana biraz… Hiçbir çocuğumu ihmal etmem. Bir tek en büyüğü hariç…" 

 "Hastaneye gitti, eğer bir damla gözyaşı döktüysem… İhanet uğradım ihanete. Ben vuruldum, direkt şirkete gidip kasayı boşaltı. Niye diğer çocuklarım yapmıyor da o yapıyor? Neden benim ellerim kasılıyor? Hep içime atıyorum. Adalet Hanım senin bende ne hakkın var? Üç bin lira ödüyorum, daire verdim oturuyorsun."

MİRASINI KİMLERE BIRAKACAĞINI AÇIKLADI

Temiz Magazin'e konuşan Tatlıses, mallarının bir kısmını her zaman yanında olduğunu söylediği Gülçin Karakaya'ya bir kısmını da Mehmetçik Vakfı'na bağışlayacağını söyledi:

"Şu an aramız açık ama ben evleneceğim bütün mallarımı da o kişinin üzerine yapacağım. Ona her şey feda olsun, o benim sol yanım. Kimse yanımda yokken o benim yanımdaydı. Bu kişi Gülçin Karakaya’dır. Aramızdaki yaş farkı hiç önemli değil, çocuklarım evlenmemi istemiyor ‘para gitmesin’ diye. Ben zamanı gelince paramı ne yapacağımı biliyorum, hepsini Mehmetçik Vakfı’na bağışlayacağım. Lütfen beni kadın düşmanı göstermeyin."