2022-06-21 12:56:00 | Son Güncelleme : 2022-06-21 13:03:17

İmaj değiştiren Bülent Ersoy’un mezarı 3 kişilik, asansörlü ve şifreli olacak! Menajeri maliyetini canlı yayında açıkladı

Ünlü Türk Sanat Müziği sanatçısı Bülent Ersoy imaj değiştirdi. Simsiyah olan saçlarını radikal bir kararla turuncuya boyatan Diva, mezar yerinin İçişleri Bakanlığı izni dahilinde belirlendiğini de açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından Diva’nın menajeri, 1,5 milyon TL maliyetli mezarın detaylarını canlı yayında paylaştı.

İmaj değiştiren Bülent Ersoy’un mezarı 3 kişilik, asansörlü ve şifreli olacak! Menajeri maliyetini canlı yayında açıkladı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Geçtiğimiz sene babasını kaybeden ve defin sırasında söylediği ‘Ben buraya sığmam’ sözleriyle gündemden düşmeyen ünlü isim Bülent Ersoy’un mezarının detayları belli oldu. Ersoy’un menajeri Fevzi Siverek, katıldığı bir canlı yayında yapımı için 1,5 milyon lira bütçe ayrılan mezarın detaylarını paylaştı.

Yaptığı imaj değişikliğiyle sosyal medyada bir anda ilgi odağı haline gelen Türk Sanat Müziği’nin Divası, köklü bir değişikliğe giderek simsiyah saçlarını turuncuya boyadı. Hürrem Sultan kızılına boyadığı saçlarıyla yeni halini resmi sosyal medya hesaplarından paylaşan Ersoy'a beğeni ve yorum yağdı.

Babası Fikret Erkoç’un mezar yerinin kazıldığı sırada 'Ben standart mezara sığmam ki' sözleriyle gündem olan Bülent Ersoy, hafta sonu katıldığı bir açılışta muhabirlerin “Mezar yeriniz belli mi? Önceden planladınız mı?” sorusu üzerine, "Sayın İçişleri Bakanı'ndan istirham ettim. Evet, mezar yerim belli” dedi. Bu konuşmanın gündem olmasının ardından Ersoy'un menajeri Fevzi Siverek, canlı yayına bağlanarak konu hakkında açıklamalarda bulundu.

BAKAN SOYLU’YA TEŞEKKÜR

Mezar konusunda yaptığı açıklamayla da dikkatleri üzerine çeken Divanın menajeri Fevzi Siverek, katıldığı canlı yayında şöyle konuştu:

"Normalde yaşayan bir insana mezar yeri almak hem dinimiz gereği hem de yaşayan bir insanın alınan yere gömüleceğini düşünmek çok şık bir durum değil. Ama malumunuz Türkiye’ de bir gelenek vardır. 4-5 kişilik bir aile kabristanı alınıp yapılır. Bülent Ersoy’un babasının defin işlemi sırasında mezar başında bir konu oldu. Bülent Hanım çok kıymetli İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya bir ricada bulunup, kendileri de teveccüh buyurmuş ve gereğini yapacağını söylemişler. Kendilerine hem kendi adıma hem de Bülent Hanım adına sizin aracılığınızla teşekkürlerimi iletiyorum"

“ŞİFRELİ ASANSÖRLE MEZARA İNİLECEK”

Siverek, konuşmasına şöyle devam etti:

"Bülent Hanım’a Zincirlikuyu’dan bir mezar yeri ayarlamıştım. Ama hayranları ulaşmasın diye biraz derin yapacağız. Derin yapacağımız için Bülent Hanım’ın mezarını asansörlü yapacağız. Asansörle aşağı indireceğiz. Asansör de şifreli olacak.”

“3 KİŞİLİK MEZAR YERİ HAZIR”

“Bir de mezarını sade yapacağız. Biliyorsunuz dinimiz de çok şatafata müsaade etmez. Allah gecinden versin tabii kimin ne zaman öleceği belli olmaz. Eğer benden önce hakkın rahmetine kavuşursa böyle bir projemiz var. Bülent Ersoy'u gömmek istemem tabii, benim 27 senelik hem dostum hem ailem. Bizden önce vefat ederse 3 kişilik mezar yeri hazır."

1,5 MİLYON LİRALIK BÜTÇE

Mezarın maliyeti hakkında da konuşan Siverek, “Bir bütçe ayırdık evet. Benim bu söylediğim mezarın bitmesi, sistemi vs. yaklaşık 1,5 milyon TL tutar” dedi. Ersoy'a yapılan mezarın 10 metre derinlikte olacağı da öğrenildi.