Tarih : 18.08.2016 - 02:00 Yorum : 0

Jamala İstanbul'da hayranlarını coşturdu

Eurovision şarkı yarışmasında '1944' adlı şarkısıyla açık ara birinci olan Kırımlı Tatar sanatçı Jamala, İstanbul'da konser verdi.

Jamala İstanbul'da hayranlarını coşturdu

Eurovision'da Ukrayna'yı temsil eden ve '1944' adlı şarkısıyla birinci olan Kırım Tatarlı sanatçı Jamala, İstanbul'da sevenleriyle buluştu. Jamala, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'ndeki konserine, İstanbul'da olmaktan çok mutlu olduğunu söyleyerek başladı.

ŞARKILARI TÜRKÇE SÖYLEDİ

Jamala, "Bugün sizinle olduğum için çok mutluyum. Sizin için Türkçe şarkılar söylemek istiyorum, inşallah söyleyeceğim." dedi.

"VATAN İÇİN ÖLEN ŞEHİTLERİ RAHMETLE ANIYORUM"

Konserde İngilizce ve Türkçe şarkılar seslendiren Jamala, "Anavatan" şarkısını seslendirmeden önce "Biz vatanımızdan ayrı yaşamanın ne olduğunu biliyoruz, vatanımızdan uzakta sürgüne düştük ama her zaman biliyoruz ki sığınacak bir anavatanımız var. Vatan için ölen tüm şehitleri rahmetle anıyorum." diye konuştu.

Kendisine Eurovision Şarkı Yarışması'nda birincilik getiren Kırım Tatarları'nın sürgününü anlatan, nakaratı Türkçe "1944" isimli şarkısını seslendiren sanatçıya dinleyiciler de Türk ve Kırım bayraklarıyla eşlik etti.

Jamala konserinde, Türkçe "Sevdalıyım", "Yakma Beni", "Dertliyim Kederliyim", "Ah Yandım", "Yarim Yarim", "Penceresi Yeşil Boya" şarkılarını söyledi.

Etiketler : jamala eurovision
 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber