21˚
İstanbul
21˚
hafif yağmur
Nem %62
Rüzgar 5.29 /s
Salı
23˚/15˚
Çarşamba
24˚/17˚
Perşembe
25˚/17˚
Cuma
26˚/19˚
23 Mayıs 2022 Pazartesi
2022-01-07 22:41:35

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında izleyici dondu kaldı: 3x3-2x2 kaç eder

ATV ekranlarında uzun yıllardır yayınlanan ve sevilen programı olan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına katılan Elif Karagöz 3.soruda karşısına çıkan basit matematik soruna verdiği yanlış cevap sonrası elendi.

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında izleyici dondu kaldı: 3x3-2x2 kaç eder
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

 ATV ekranlarında yayınlanan dünyanın en çok sevilen ve kazandıran bilgi yarışması programı ‘Kim Milyoner Olmak İster’ yeni bölümü ile izleyenlerin karşısına çıktı. Ünlü sunucu ve oyuncu Kenan İmirzalıoğlu’nun sunduğu yarışmaya katılan Elif Karagöz, 3.soruda kendisine gelen basit matematik problemine yanlış cevap vererek yarışmadan elendi.

ELİF KARAGÖZ İTÜ MEZUNU ARKADAŞINA SORUYU YÖNELTTİ

Bir restoran zincirinde çalışırken kendisine gelen kartlarla oyuncu atılan ve 6 yıldır oyunculuk yapan Elif Karagöz, karşısına çıkan basit bir matematik sorusunda önce joker hakkını kullandı. Jokeri kullanmadan önce C şıkkı olduğunu düşünen Karagöz sürenin 4 saniyeye gelmesi ile birlikte büyük bir panikle telefon joker hakkını kullanmak istedi.  Telefon joker hakkını İTÜ’den mezun inşaat mühendisi arkadaşı Fırat Kaya’yı arayarak kullanan Karagöz, soruyu arkadaşına yöneltti. 

ARKADAŞINA GÜVENDİ ELENDİ

Fırat Kaya, yarışmanın 3.sorusunda gelen “Üçün üç katından ikisinin iki katı çıkartılırsa sonuç kaç olur” sorusuna sorunun bitmesi beklemeden D şıkkı olan 23 cevabını verdi. Arkadaşının kendinden emin cevabı sonrası Elif Karagöz, D şıkkını işaretledi. Cevabın yanlış olması ile birlikte kendisinin 5 dediğini söyleyen Karagöz yarışmadan teselli ikramiyesi olan 2 bin TL alarak veda etti. 


Elif Karagöz’ün elendiği soru ve şıklar;

Üçün üç katından ikinin iki katı çıkartılırsa sonuç ne olur?

A-1

B-2

C-5

D-23

Doğru Cevap: C şıkkı olmalıydı

 

Etiketler