2022-05-26 16:33:00 | Son Güncelleme : 2022-05-26 16:46:45

Oğlum dizisinin yıldızı Kubilay Aka'nın fotoğraflarını mesajlarını yaymıştı! Davadan karar çıktı

Kubilay Aka'nın eski kız arkadaşı Beyza Güneş, Aka'nın hem fotoğraflarını hem de mesajlarını sosyal medyada yaymış, ikili davalık olmuştu. Mahkemeden karar çıktı.

Oğlum dizisinin yıldızı Kubilay Aka'nın fotoğraflarını mesajlarını yaymıştı! Davadan karar çıktı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Oğlum dizisinin başarılı oyuncusu Kubilay Aka, eski kız arkadaşı Beyza Güneş'in uyurken çekilmiş fotoğraflarını ve özel mesajlarını sosyal medyada yayması nedeniyle mahkemelik olmuştu. Aka, Güneş'in fotoğrafları yaymasının ardından ''Yapacağın en büyük kötülüğü yaptın, ben artık yaşamıyorum ama sen de yaşamayacaksın'' diyerek tehditler savurmuştu. İkili, birbirlerinden şikayetçi olunca olay mahkemeye taşınmıştı, dava karara bağlandı.

İstanbul 23. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya oyuncu Kubilay Aka gelirken müşteki sanık Beyza Güneş gelmedi. Duruşmada beyanda bulunan Kubilay Aka, olay sırasında Beyza Güneş ile aralarında anlaştıklarını, uzlaştıklarını ve şikâyetçi olmadığını ifade etti. Duruşmada esasa ilişkin mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı, tarafların birbirlerinden şikâyetçi olmaları sonucu dava açıldığını, ancak tarafların eylemlerinin uzlaşma kapsamında kaldığını ve tarafların uzlaştıklarını belirterek davanın düşmesini talep etti.

Esasa ilişkin mütalaaya katıldığını söyleyen Kubilay Aka ve avukatı, davanın düşürülmesini istedi. Mahkeme, müşteki sanıkların eylemlerinin uzlaşma çerçevesinde olduğu gerekçesiyle davanın düşmesine karar verdi.

İDDİANAMEDEN

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Kubilay Aka ve Beyza Güneş karşılıklı müşteki-şüpheli olarak yer aldı. Hazırlanan iddianamede Kubilay Aka’nın ‘tehdit’ ve ‘hakaret’ suçlarından 4 yıla kadar hapsi istenirken, Beyza Güneş hakkında ise ‘özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmek’ suçundan 8 yıla kadar hapsi talep edildi.

Etiketler