Tgrt Haber
11 Aralık 2023 10:57 - Güncelleme : 11 Aralık 2023 11:06

Mal varlığına el konulan Eylül Öztürk, aylık kazancını açıkladı

Hakkında soruşturma başlatılan Eylül Öztürk, Amerika’da 10 tane ev aldığı haberleriyle gündeme gelirken, fenomen yayınladığı videoda aylık kazancının bazı dönemlerde 2 milyon TL'yi geçtiğini söyledi.

Editör: Dilek Ulusan / Kaynak: TGRT Haber
Eylül Öztürk

Tutuklu Dilan Polat’ın 2017 yılında yayınladığı ‘Şampiyonlar Ligi’ fotoğrafında bulunan Eylül Öztürk ve diğer fenomenlerin mal varlığına el konulmuştu. Bir süredir Amerika’da olan Öztürk, 10 tane ev aldığı haberleriyle günlerce konuşulmuştu. Fenomen gelen eleştiriler sonrası aylık kazancını yayınladığı videoyla duyurdu.

“BİR TELEVİZYON KANALINDAN DAHA FAZLA İZLENİYORUM”

Hakkındaki iddialar hakkında günlerdir video paylaşan Eylül Öztürk, son olarak  YouTube kanalında aylık kazandığı parayı açıkladı. E-ticaret platformundan elde ettiği kazancı paylaşan Öztürk, "Benim bir hikayemin günlük ortalama izlenme oranı 816 bin. Bana günlük en az 5 farklı markadan reklam teklifi geliyor. Kabul edip etmemek benim kararım. Ben marka işbirliklerinde güvenilir bir insanımdır. Ben kullanmadığım bir ürünü önermem. Hiçbir zaman insanları kandırmadım. Ekonominin geldiği noktadan ve emeklerininiz karşılığını alamadığınız için çok üzgünüm. Sizler için de elimden geleni yaptım. Bugün bir televizyon kanalından fazla izlenen bir kanal görüyorsunuz karşınızda." dedi. 

Mal varlığına el konulan Eylül Öztürk, aylık kazancını açıkladı

“1 AYDA 1 MİLYON LİRA CİRO YAPMIŞIM”

Belgeleri de yayınyan fenomen, "Bu zamana kadar kimseyle paylaşmadım ama sizinle aylık kazancımı paylaşacağım. Keşke sizler için de bir şey yapabiliyor olsam. Bunu göstermek zorundayım. Eğer ben bunu yapmazsam hırsızlıkla, kara para aklamakla ve bunun gibi yüz kızartıcı suçlarla anılmaya devam edeceğim. Ben bu belgeleri zaten devlete sundum. Geçen sene 1 Aralık-31 Aralık tarihinde bir e-ticaret platformuna 626 bin 490 kişi getirmişim, 21 bin 925 kişi alışveriş yapmış. Ben o ay işbirliklerinden 216 bin lira kazanmışım. Link vererek de bu platforma 1 milyon 127 bin lira ciro yaptırmışım. Bunun karşılığında da 168 bin lira kazanmışım. Yani totalde o platformdan o ay 384 bin 815 lira kazanmışım." sözleriyle aylık kazancını takipçileriyle paylaştı. 

“KASIM AYINDA İSE 2 MİLYON LİRA KAZANMIŞIM”

Bir televizyon kanalından daha çok izlendiğini söyleyen Öztürk, "1-30 Kasım'da ise 2 milyon 46 bin TL kazanmışım, platforma da 1 milyon 769 bin lira ciro yaptırmışım. 1-30 Eylül'de 1 milyon 88 bin TL kazanmışım. Bu sadece tek bir platform üzerinden. 1-31 Temmuz da ise 557 bin TL kazandım. 1-31 Ağustos'ta ise 603 nin 746 TL. İşler bu noktaya geldiği için çok özür diliyorum. Bu şekilde anıldığım için. İnsanların hayal edemediği bir sistemin içinde olduğum için. Ben bir televizyon kanalından çok daha fazla izlenerek para kazanıyorum. Biri dirseğine kadar bilezik takar biri kafasına dolar... Bu işten nasıl para kazandığınız size kalmıştır. Bütün e-ticaret platformlarından kazançlarım belli, franchising şubelerimden aldığım cirolar belli, akademimizden para kazanıyoruz, kendi markamızdan para kazanıyoruz. Bunların hepsi bende evraklı ve belgeli. Bu kazanca rağmen beni parayla alakam bile olmadı. ben hayatımın bir döneminde parasızlıkla, şimdi de parayla sınanıyorum." sözleriyle videosunu bitirdi. 

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...