2022-07-02 23:23:46 | Son Güncelleme : 2022-07-02 23:32:28

Masterchef Başar Varol kimdir? Başar Varol kaç yaşında, nereli, mesleği ne?

Masterchef Türkiye 2022 yeni sezonda yayın hayatına başladı. Onlarca yarışmacının katılım sağladığı ve jüri üyeleri Mehmet Şef, Danilo Şef ve Somer Şef’in moderatörlüğünde gerçekleşen elemelerde, beş dakikada en güzel yemeği yapanlar ikinci tura katılmaya hak kazanıyor. Katılan yarışmacılar arasından bazı isimler ise dikkat çekiyor. Bugünkü yarışmada renkli kişiliğiyle dikkat çeken Başar Varol, günün en çok araştırılan isimlerinden biri oldu. “Masterchef Başar Varol kimdir, nereli?”, “Başar Varol kaç yaşında, asıl mesleği ne?” soruları yoğun bir şekilde sorulmaya başladı.

Masterchef Başar Varol kimdir? Başar Varol kaç yaşında, nereli, mesleği ne?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Masterchef Türkiye 2022 başladığı günden itibaren tüm hızıyla devam ederken, bugün yayınlanan bölümde dikkat çeken yarışmacı Başar Varol, en çok araştırılan isimlerden biri oldu. Edebiyatla ve yazı sanatıyla ilgilendiğini belirten Başar Varol, renkli kişiliği ile jüri üyelerinin de sempatisini kazandı. Peki Masterchef Başar Varol kimdir, kaç yaşında? Başar Varol nereli, mesleği ne? Detaylar haberimizde…

MASTERCHEF BAŞAR VAROL KİMDİR?

Yarışmaya İstanbul Üsküdar, Çengelköy’den katıldığını belirten Başar Varol, 18 yaşındadır. Varol, lisede aşçılık okudu. Çeşitli alanlarda iş deneyimleri olduğunu belirten Başar Varol, şiir ve edebiyatla yakından ilgilenmekte ve kendi de şiir yazmaktadır. Şiirleri çeşitli dergi ve antolojilerde yayınlanmıştır. Şiirlerini, gereken karşılığı görmemesi nedeniyle yayınlatmaktan vazgeçtiğini belirtmiştir.

2 Temmuz 2022 Cumartesi günü Masterchef Türkiye yarışmasına katılmış ve bezelye yatağında levrek tarifi ile jürinin oylamasına çıkmıştır. Yapmış olduğu levreği maden suyu ile pişirmesi jürinin dikkatini çekmiş ve büyük bir ilgiyle denenen yemeği, 3 jüri üyesinden de ‘Evet’ oyunu almıştır. Masterchef Başar Varol, jüri üyelerinin de onayıyla bir üst turda yarışmaya hak kazanmıştır.