2022-01-11 10:19:03

MasterChef ilk 3'e kim kaldı? 10 Ocak MasterChef'te kim kazandı, kim elendi? MasterChef'te finalist kim oldu?

Ekranların en çok izlenen yemek yarışması MasterChef’te sona yaklaşırken final heyecanı yaşanıyor. En sevilen yemek yarışması MasterChef’te finale günler kalmışken heyecan son hız devam ediyor. 2021 MasterChef Türkiye’de final üçlüsü ise son halini aldı. Finale adını yazdırmak isteyen yarışmacılar kıyasıya rekabet etti. Peki bu akşam MasterChef’te kim elendi? MasterChef üçüncü finalisti kim oldu? MasterChef finalistleri kimler? MasterChef'te ilk 3 kim oldu? İşte detaylar…

MasterChef ilk 3'e kim kaldı? 10 Ocak MasterChef'te kim kazandı, kim elendi? MasterChef'te finalist kim oldu?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

TV8 ekranlarının en sevilen programlarından olan yemek yarışması MasterChef’te final heyecanı esiyor. 2021 MasterChef’in ilk üçünde yer almak isteyen yarışmacılar kıyasıya rekabet ederken seyirciler ekran başında nefeslerini tutup soluksuz izlediler. Son dörde Eren, Tahsin, Hasan ve Sergen kalmıştı.  Eren ve Tahsin’in, MasterChef 2021 yarışmasında ilk üçe girmesiyle birlikte dün akşam son yarışmacının kim olduğu belli oldu. Hasan ve Sergen arasında geçen mücadele sonrası, biri yarışmaya veda ederken diğeri MasterChef’in ilk üçüne girmeye hak kazanarak şampiyonluk mücadelesine devam edecek. Peki dün akşam MasterChef’te kim elendi? MasterChef üçüncü finalisti kim oldu? MasterChef finalistleri kimler? MasterChef'te ilk 3 kim oldu? İşte detaylar…

10 OCAK MASTERCHEF’TE İLK ÜÇE KİM KALDI?

Final heyecanı son hız sürerken yarışmacıların rekabeti ise heyecanlı dakikalar yaşatıyor. Finale ilk üç ismin belirlendiği günde soluksuz bir şekilde izlenen yarışmada seyirci ekrana kilitlendi. MasterChef'te finale kısa bir süre kala ilk üçe kalan son isim açıklandı. Üç aşamalı oyun sonrasında jüriden yüksek oy alan isim üçüncü finalist olacak. Eren ilk finalist olmuştu. Tahsin ise ikinci finalist olmuştu. Hasan ya da Sergen adını finale yazdırmak istiyor.

10 OCAK MASTERCHEF’TE KAZANAN KİM OLDU?

MasterChef 10 Ocak’ta finale kalacak olan ilk üçün belirlenmesi için yapılan kıran kırana mücadelede tüm nefesler tutulurken heyecanlı dakikalar yaşandı. MasterChef büyük final için Cuma akşamı TV8 ekranlarında yarışılacak. Finale kalan son 3 yarışmacı ise dün akşam belli oldu. Final için ilk iki koltuğun sahibi Eren ve Tahsin olmuştu. Hasan ve Sergen son koltuk için karşı karşıya geldi. Pekin ördeği yemeğini yapan yarışmacılardan Sergen ilk turu önde kapattı. İkinci yemeğin birincisi bir puan farkla yine Sergen oldu.

MASTERCHEF’TE KİM ELENDİ?

Kıyasıya yarış devam ederken yarışmacılar finalist olmak için tabak çıkarttılar. Üçüncü ve belirleyici tabak ise kırlangıç çorbası oldu. İki yarışmacı son kez tezgah başına geçti ve yemekler MasterChef jürisi tarafından değerlendirildi. Hasan 66 puanla üçüncü finalist olmaya hak kazandı. Sergen ise MasterChef Türkiye 2021 yarışmasına final haftasında veda eden son isim oldu.

İLK TURDA SERGEN ÖNDE

Yarışmacılar ilk üçe girmek için Pekin ördeği, pamelo ve balık yüzgeciyle farklı tatlar yaparak jürinin beğenisini kazanmaya çalışıyor. Sergen 2 puan önde olarak ilk turu tamamladı.

İKİNCİ TURDA YARIŞMA 1 PUAN FARKLA BİTTİ

MasterChef'te ilk üçe kalacak son isim belli oluyor. Hasan ve Sergen arasında rekabet artıyor. Hasan 41 puanda, Sergen 42 puanda son etaba girdi.

Bir puan geride kalan Hasan, ''Elimden geleni yapacağım. Aramızda bir puan var. Hata yapılmaması gereken bir noktadayız. Çalışacağım. Hayırlısı olsun hakkımızda.'' ifadelerini kullandı.

Finalist olmak için ilk üçün belirlenmesi için kıyasıya yarışan Sergen ise ''Yapabileceğim bir yemek. Mehmet Şefin tabaklarında dokunulmazlıkları almıştım. İyi yapacağımı düşünüyorum.'' cümlelerini belirtti.

Üçüncü turda yarışmacılar mürekkep, fener ve kırlangıç balığıyla yemek yaptı. Çorba yapan yarışmacılardan birisi son tabağını hazırladı. Oylamada son durum araştırılıyor.

İLK 3’E GİRMEYİ BAŞARAN İSİM HASAN OLDU

Danilo Şef, Sergen'e 7 puan verirken Hasan'a 9 puan verdi.

Somer Şef, Sergen'e tabağının sulu olması gerektiğini söyleyerek 6 puan verdi. Hasan'a ise tabakta çorbanın biraz daha açık olması gerektiğini söyleyerek 8 puan verdi.

Mehmet Şef, aromasının iyi olduğunu belirterek Hasan'a 8 puan verdi. Sergen'e ise 6 puan verdi.

Son puan durumuna göre Hasan 66 puan aldı, Sergen ise 61 puan aldı.

MasterChef Türkiye'nin üçüncü finalisti Hasan oldu. Sergen ise 4. olarak elendi.

''BENİ AĞLATMAYIN''

Yarışmaya veda eden isim olan Sergen, ''Beni ağlatmayın.'' dedi. Hasan ise ''Kendisi benim kıymetli dostum. Bugün ben de gitsem üzülsem mi sevinsem mi modundaydım. Umarım hayatında başarılı olur.'' açıklamasını yaptı.

''GELEBİLECEĞİM EN GÜZEL YERE GELDİM''

Kıyasıya rekabet sonrasında finalist olma hakkını kaybederek elenen yarışmacı Sergen; “Şefim mutluyum aslında. Gelebileceğim en güzel yere geldim. Şampiyon buradaki herkes olabilirdi. Nasıl diyeyim ya. Çok çabaladım. Kendimi kanıtladım. Çok mutluyum. Çok iyi işler başaracağım buna inanıyorum. Buradan çıktığım gibi çok güzel işler yapacağım. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Ekibe teşekkür ediyorum. Ailem gibi oldunuz. 6 aydan beri başkasını göremiyoruz. Hayallerimi gerçekleştirdim.” İfadelerini kullanarak yarışmaya veda etti.

''ARTIK KÖFTECİYİM''

Sergen yarışmaya veda ederken gülümseyerek ''Artık köfteciyim. Şampiyonluktan başka her şeyi tattım.'' dedi.

Etiketler