2022-01-13 11:35:54

MasterChef Türkiye'de final öncesi Tahsin elendi anlattıkları şefleri ağlattı

TV8'de yayımlanan MasterChef Türkiye finale doğru giderken son elenen isim MasterChef Tahsin oldu. Tahsin'in anlattıkları şef Somer Sivrioğlu ile Mehmet Yalçınkaya'yı ağlattı.

MasterChef Türkiye'de final öncesi Tahsin elendi anlattıkları şefleri ağlattı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

MasterChef Türkiye yarışması final için artık saatler sayarken son bölümlerde duygu yüklü anlar yaşanıyor. TV8 ekranlarında uzun bir süredir devam eden MasterChef Türkiye, yerini Survivor 2022 All Star'a bırakacak büyük final ise 14 Ocak Cuma akşamı izleyenlerin karşısına çıkacak. MasterChef'in dün akşam yayımlanan son bölümünde Hasan, Tahsin ve Eren birbirleriyle kapıştı, en yüksek puanı alan iki isim MasterChef Türkiye'nin finaline nokta koymak için çabalayacak.

MasterChef'in son bölümünde Hasan ve Tahsin kendi menülerini şeflere sundular. Günün konsepti beyaza uygun başlangıç, ana yemek ve tatlı şeklindeydi. Şeflerin puanlarıyla Hasan 22, Tahsin ise 20 puan aldı. Tahsin iki puanla geride kalırken ana yemekte bu durum değişmedi Hasan 22 puan, Tahsin 21 puan aldı. Tatlılarda ise hem Hasan hem de Tahsin 10 puan aldı. Danilo Zanna'nın verdiği 10 puanın ardından Somer Sivrioğlu, ''MasterChef'te bizim tarafımızdan verilen ilk 10 puandır'' açıklamasını yaptı.

MasterChef Türkiye'de 3 turun ardından Tahsin 69, Hasan ise 72 puan alınca finalistler Eren ve Hasan olarak belirlendi. MasterChef Hasan Biltekin, duygularını şu sözlerle anlattı:

"Finalist olduğum için mutluyum. Ama Sergen'de de aynı sahneyi yaşadım şimdi de Tahsin de. İkisi de benim dostum. Sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim. Ama bu oyunda kaybeden olmadı."

MasterChef Türkiye'den elenen Tahsin ise duygusal anlar yaşarken Şef Mehmet Yalçınkaya, "Yaptığın tatlıdan da anlaşılıyor ki sen artık olmuşsun. Senin her zaman yanındayız" dedi.

Tahsin, MasterChef Türkiye yarışmasına veda ederken söyledikleriyle ise hem televizyon başındakileri hem de şefleri ağlattı. Yarışmaya gelmesine vesile olan fakat genç yaşta hayatını kaybeden arkadaşından bahseden Tahsin, aldığı acı haberin ardından zor günler yaşadığını söyledi. Arkadaşının ona hediye ettiği taspihi cebinden çıkaran Tahsin, "Hakkını helal etsin" derken yaşlar gözlerinden süzüldü. Bu durum karşısında duygulu anlar yaşayan şefler Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu da ağlamaya başladı.

Tahsin, MasterChef Türkiye'ye veda etmeden önce ailelere de seslendi ve şunları söyledi:

"Anne babalara seslenmek istiyorum. Çocukların atacağı adıma adım, kuracakları yola yol, hayallerine hayal olsunlar. En çok da idol olsunlar. Bir anne baba çocuklarına idol olduklarında bazen başarıyı çok uzakta aramaya gerek kalmıyor. Babam Mahmut, annem Necla'ya Beni bugünlere kadar yetiştirdikleri, attığım her adımda yanımda oldukları için sonsuz kere teşekkür ediyorum.''

 

Etiketler