2022-06-20 12:52:50 | Son Güncelleme : 2022-06-20 13:22:31

Burhan Akdağ kimdir? Müge Anlı'nın eski eşi Burhan Akdağ kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor, neden boşandılar? İşte Burhan Akdağ biyografisi

Ünlü sunucu Müge Anlı’nın ikinci evliliğini yapacağını açıklamasının ardından ilk eşi Burhan Akdağ gündeme geldi. Müge Anlı canlı yayında yaptığı evlilik açıklamasıyla gündeme bomba gibi düşerken hayranları "Burhan Akdağ kimdir? Müge Anlı'nın eski eşi Burhan Akdağ kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor, neden boşandılar?" sorularını aramaya başladı. İşte sansasyonel bir şekilde gündeme gelen Burhan Akdağ biyografisi

Burhan Akdağ kimdir? Müge Anlı'nın eski eşi Burhan Akdağ kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor, neden boşandılar? İşte Burhan Akdağ biyografisi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Müge Anlı ile olan evliliği tarafından gündeme gelse de Burhan Akdağ, aslında ünlü bir gazetecidir. Müge Anlı hakkında söyledikleriyle sık sık gündeme gelen Burhan Akdağ çeşitli gazetelerde üst düzey yöneticiliklerde bulundu. Müge Anlı’nın canlı yayında ikinci evliliğini yapacağını açıklamasının ardından hayranları eski eşini merak etti. Peki Burhan Akdağ kimdir? Müge Anlı'nın eski eşi Burhan Akdağ kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor, neden boşandılar? İşte Burhan Akdağ biyografisi...

BURHAN AKDAĞ KİMDİR?

Burhan Akdağ, 30 Ocak 1961 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. 1983 senesinden bu yana gazetecilik yapmaktadır. Yaklaşık 50 yıldır da fotoğrafçılık üzerine çalışıyor. Güneş Gazetesi ile işe başlayan Akdağ, Şey Gazetesi ve Tan Gazetesi'nde de çalıştı.

Sabah Gazetesi'nin kurulmasıyla oraya geçen Burhan Akdağ, Günaydın Gazetesi'ne transfer oldu. Foto Spor'da görev yaptı ve ilkAlem Dergisini çıkarttı. Bu sırada TV ile tanışarak ilk magazin programı Alem'i yaptı. Oradan Kanal 6'ya geçiş yaptı. Top Secret Dergi ve programını düzenledi. Manşet dergisini çıkaran Akdağ, İbrahim Tatlıses'in Randevu Dergisi'ni yaptı. Bunların yanı sıra Kanal 6, Star TV, Show TV, Kanal D, ATV gibi birçok kandalda yer aldı. Bir dönem spor muhabirliği de yaparak iki dünya kupası takip etti.

Gazeteci Burhan Akdağ, 3 evlilik yaptı ancak iki eşi bulunuyor. Müge Anlı'yla 2 kez evlendi. İki evliliğinden toplam 3 çocuğu var. 2018 yılında yeniden nikah masasına oturdu.

1973 İstanbul doğumlu olan Müge Anlı ilk evliliğini Burhan Akdağ ile yaptı. Müge Anlı'nın bu evlilikten bir kızı oldu. Müge Anlı ve Burhan Akdağ olaylı bir boşanma ve velayet süreci yaşadı. Burhan Akdağ bir dönemin en ünlü magazin programı yapımcısıydı.

Ünlü sunucu Müge Anlı ile 1993 yılında evlenip 2008 yılında boşandı.

Müge Anlı ile evliliğinden Lidya isminde bir kızı olan Burhan Akdağ, kendi ifadeleriyle özgeçmişini şu şekilde anlatıyor:

Ben ilkokulda, ortaokulda, lisede iken arkadaşlarım bana, “Sen ileri de çok iyi bir gazeteci olacaksın” derlerdi. 83 senesinde başladığım gazeteciliği tam 33 yıldır soluksuz devam ettiriyorum. 50 yıldır yani yarım asırdır da fotoğraf çekiyorum. Güneş Gazetesi ile başladım. Haftalık Şey Gazetesi oradan da Tan Gazetesi’ne geçtim. Tan'ın Tan olduğu milyonlar sattığı dönemlerde çalıştım. Sabah Gazetesi kuruldu Sabah'a geçtim. Günaydın Gazetesi’ne geldim. Foto Spor'da çalıştım. İlk Alem Dergisini çıkarttım. Alem'de iken televizyon ile tanıştık ilk magazin programı Alemi yaptık. Oradan Kanal 6'ya transfer olduk. Top Secret Dergi ve programını yaptık. O da büyük ilgi gördü. Sonra Manşet dergisini yaptım. İbrahim Tatlıses'in Randevu Dergisini yaptım. Bunlar hep bilinenler. Onun haricinde görsel ve yazılı basında çok fazla imzam oldu. Kanal 6, Star TV, Show TV, Kanal D, ATV gibi o kadar çok kanalda çalıştım ki, çalışmadığım kanal kalmadı diyebilirim.

3 evlilik yaptım ama 2 eşim var. Müge Anlı’yla 2 kez evlendim. Bir gün tartışmıştık boşanmak istediğini söylemişti. Ben de ‘boşanmazsan…’ diye söylendim. Ertesi gün boşandık. Sonra evlendiğimiz tarihte yine evlendik.

3 çocuğum var. İlk eşimden bir oğlum bir kızım var. Oğlum Metehan Amerika'da inşaat mühendisi. Kızım Aslıhan burada müzik öğretmeni. Müge Anlı'dan olan kızım Lidya da şu an okuyor. Aynı zamanda bir dedeyim. Oğlum Metehan'ın 2 kızı, Azra ve Arya var. Onlar da Amerika'da yaşıyorlar.

MÜGE ANLI İLE BURHAN AKDAĞ NASIL EVLENDİ?

Mesleğe magazin muhabirliği ile başlayan 47 yaşındaki Müge Anlı ilk eşi Gürhan Akdağ ile Kanal 6'da tanıştılar. Burhan Akdağ o zamanlar kanalda magazin müdürlüğü yapıyor.

Müge Anlı ile yasak aşk yaşamaya başlayan Burhan Akdağ, eşinden boşanmıştır. Bir çocuk sahibi olan Akdağ, boşanmanın ardından Müge Anlı ile 1993 yılında nikah masasına oturdu.

Çiftin mutlu giden evliliği ilk meyvesini veriyor ve kızı Lidya Müge Akdağ 2002 yılında dünyaya geldi. Doğduğu günden bu yana Müge Anlı'nın en hassas noktası olan kızı Lidya'yı kameralardan uzak tuttuğu için kızı hakkında pek bir bilgi yok.

Lidya Müge Akdağ'ın şu anda 19 yaşında olduğu üniversiteye hazırlandığı biliniyor. Çevresi tarafından annesine benzetilen Lidya'nın 1.62 boyunda ve 49 kilo olduğu ise hakkında bilinenlerden bir kaçı.

NEDEN BOŞANDILAR?

Kızı Lidya'nın doğumundan sonra Müge Anlı kariyerinde yükselmeye, eşi Akdağ ise düşüşe geçiyor. Bu durum çift arasında giderek büyüyen bir sorun haline geliyor ve boşanmaya karar veriyorlar.

Müge Anlı boşanmak istediğini dile getirince Akdağ gurur yaparak tartışmanın hemen ertesi günü boşanma davası açan çift hızlı bir şekilde boşanmıştır.

Boşandıktan sonra kızları Lidya nedeniyle sık sık bir araya gelen Müge Anlı ve Burhan Akdağ yeniden evlenmeye karar veren çift 2. kez nikah masasına oturmuştur.

MÜGE ANLI ŞİDDET GÖRDÜĞÜNÜ İDDİA ETTİ: İkinci kez evlenen çiftin ilişkileri ilk yıllar güzel geçse de yeniden tartışmalar alevleniyor ve yeniden boşanıyorlar. Bu kez boşanmaya karar veren ve dava açan taraf Müge Anlı oluyor. Anlı, eşinden şiddet gördüğünü iddia ederek dava açtı.

Mahkeme yapılan suçlamaları göz önüne alarak Lidya Müge Akdağ'ın velayetini annesi Müge Anlı'ya verildi. Ünlü sunucu kızı Lidya'nın, babası ile görüşmesine uzun yıllar izin vermemiştir.

Uzun yıllar kızını göremeyen baba Burhan Akdağ ise "Koynumdaki Yılan" adında bir kitap yazarak kızına duyduğu özlemi anlatmıştır.

BAŞKA ADAMDAN HAMİLE İDDİASI:  Koronavirüs tedbirlerinden dolayı ATV'deki programına bir süre ara veren Müge Anlı hakkında eski eşi Gürhan Akdağ'ın ortaya attığı iddia yenilir yutulur cinsten değildi.

Akdağ, Müge Anlı'nın programa ara verme sebebinin evli bir adamdan hamile olması olduğunu öne süürüyor. Bu iddia karşısında çılgına dönen Müge Anlı eski eşiyle tekrar mahkemelik oluyor.