2022-06-30 12:06:53 | Son Güncelleme : 2022-06-30 14:10:13

Murat Arkın babası Cüneyt Arkın’a onun repliğiyle veda etti: Ağlamayın be böyle insanlara ağıt değil destan yaraşır

85 yaşında hayatını kaybeden Yeşilçam’ın efsane oyuncusu Cüneyt Arkın son yolculuğuna uğurlanıyor. Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törende konuşan Cüneyt Arkın’ın oğlu Murat Arkın gözyaşlarına hakim olamadı. Babasını anlatırken zaman zaman konuşmakta zorlanan Murat Arkın, babasının repliğiyle konuşmaya nokta koydu.

Murat Arkın babası Cüneyt Arkın’a onun repliğiyle veda etti: Ağlamayın be böyle insanlara ağıt değil destan yaraşır
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Türk sineması en büyük ustalarından birisini daha kaybetti. 28 Haziran’da kalbinin durması sonucunda 85 yaşında hayatını kaybeden Cüneyt Arkın, son yolculuğuna uğurlanıyor. Arkın’ın Türk bayrağına sarılı cenazesi sabah saatlerinde Zincirlikuyu Gasilhanesi'nden alınarak Atatürk Kültür Merkezi'ne getirildi.

MURAT ARKIN GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Burada düzenlenen törende Arkın'ın çocukları birer konuşma yaptı. Gözyaşları içerisinde sahneye babası Cüneyt Arkın’ı anlatan Murat Arkın, babasının hiçbir zaman övülmeyi sevmediğini söyledi. Cüneyt Arkın’ın hep kendisini vatanına adadığını söyleyen Murat Arkın, “Bizim ailemiz güzel bir aile. Ama bugün sizlerin sayesinde anladım ki bizim ailemiz daha büyükmüş. Ayaklarınıza sağlık. Babam övülmeyi çok sevmezdi bu tören aslında onu sevenler bizler için. O hayatımda hep milletim dedi, halkım dedi, vatanım dedi... O şimdi cennete gitti biliyorum ama gerçekten böyle adamlar cenneti bile vatan yapacak adamlar” ifadelerini kullandı.

BABASININ REPLİĞİ İLE KONUŞMASINI BİTİRDİ

Baktığı her yerde babasını gördüğünü söyleyen Murat Arkın, “Konuşmak çok güç. Baktığım her yerde o var. Attığım her adımda o var.Oğlum bela üzerine gelirse kaç bu senin korkak olduğunu göstermez, geri adım at. Ama baktın adım atacak yer kalmadı beladan daha bela ol. Dili, dini, ırkı, politik görüşü ne olursa olsun tüm insanları birleştiren biri olmuş Cüneyt Arkın. Onun filmleriyle açılışı yaptık onun repliğiyle bitirmek istiyorum: Ağlamayın be böyle insanlara ağıt değil destan yaraşır” diyerek sözlerini tamamladı. 

Murat Arkın'ın konuşması salonda uzun süre alkış aldı