20˚
İstanbul
20˚
hafif yağmur
Nem %70
Rüzgar 4.97 /s
Salı
23˚/15˚
Çarşamba
23˚/15˚
Perşembe
25˚/17˚
Cuma
27˚/20˚
23 Mayıs 2022 Pazartesi
2021-12-30 12:01:13

Murat Övüç'ün oğluna mahkemeden kötü haber: Hapis cezası verildi

Sosyal medyada paylaştığı videolarla fenomen olan Murat Övüç mahkemeden çıkan kararla şaşkına döndü. Övüç'ün oğlunun da aralarında bulunduğu 4 sanığın yargılandığı davada karar verildi. Polislere karşı 'görevini yaptırmamak için direnme' suçundan yargılanan, Murat Övüç'ün oğlu Burak Can Övüç 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

Murat Övüç'ün oğluna mahkemeden kötü haber: Hapis cezası verildi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Ünlü sosyal medya fenomeni Murat Övüç'ün oğlu Burak Can Övüç'ün yargılandığı davada karar verildi. 4 sanığın polis memurlarına karşı ‘görevi yaptırmamak için direnme’ suçundan yargılandığı davanın karar duruşmasında Burak Can Övüç 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

BEN SADECE VİDEO KAYDI ALDIM

Duruşma İstanbul Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü. Duruşmada tutuksuz sanıklar Burak Can Övüç, Alptuğ Kayı, Ergin Ergin ve sanık avukatları hazır bulundu.

Duruşmada savunma yapan tutuksuz sanık Burak Can Övüç, kendilerinin önceki duruşmaya kadar sadece video çektikleri için suçlandıklarını zannettiğini söyledi.

Övüç, "Ben sadece video kaydı aldım. Polislere karşı herhangi bir hakaretim olmadı. Karakola da kendi aracımla gittim. Suçsuzum, beraatımı talep ediyorum” dedi.

Diğer tutuksuz sanıklar ise savunmalarında kimseye karşı suç içeren bir eylemleri olmadığını söyleyerek beraatlarını talep etti.

Burak Can Övüç-Murat Övüç

HÜKMÜN AÇIKLANMASI GERİ BIRAKILDI

Mahkemede tutuksuz sanık Burak Can Övüç’ün avukatı, müvekkilinin üzerine atılı suçu işlediğini gösteren herhangi bir delilin olmadığını ve önceki savunmalarını tekrar ettiklerini söyleyerek sanığın beraatını istedi. Karar öncesi son sözü sorulan tutuksuz sanıklar beraatlarını talep etti.

Sanık Burak Can Övüç’ü ‘görevini yaptırmamak için direnme’ suçundan 8 ay 10 gün hapis cezasına çarptıran mahkeme, diğer üç sanığı da aynı suçtan hapse mahkum etti. Sanık Ahmet Bağrıyanık’ı ‘kamu görevlisine hakaret’ suçundan ayrıca hapse çarptıran mahkeme, tüm sanıkların cezasında hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

Etiketler