• Piyasalar
 • down
  BIST 100
  1559
 • down
  USD
  7.447
 • down
  EURO
  9.0173
 • up
  GBP
  10.1863
 • up
  Altın
  442.81
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 05.04.2017 - 09:49 Yorum : 0

Mustafa Ceceli referandum için oyunu açıkladı

Başbakan Binalı Yıldırım, anayasa referandumuyla ilgili sanatçılarla bir araya geldi. Ünlü sanatçı Mustafa Ceceli, "Ben evet diyeceğimi söyledim" dedi.

Dolmabahçe’deki Başbakanlık Çalışma Ofisinde düzenlenen programa çok sayıda sanatçı katıldı. Toplantı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Mustafa Yıldızdoğan, “30 yıldır Türkiye Cumhuriyeti’nin yüceliği ve Türk milletinin birliği, beraberliği için eserler veren, vermeye gayret eden bir sanatçıyım. 15 Temmuzdan sonra birliğe, beraberliğe acayip bir şekilde ihtiyacımız var. Bugün Avrupa, Bulgaristan’dan tutun İngiltere’ye kadar, Amerika’ya kadar bir olmuşken hem Türkiye Cumhuriyetini ve yüce Türk Milletini köşeye sıkıştırmak için mücadele verilirken bizim de kendi içimizde fikri düşüncüleri ve felsefeleri ne olursa olsun bir ve beraber olmak mecburiyetindeyiz. Bu birlik ve beraberlikten de inşallah 16 Nisan’da da iyi bir sonuç alarak millet ferasetini ortaya koyacaktır’’ ifadelerini kullandı.
Referandumun Cumhuriyet tarihinde bir dönüm noktası olduğunu vurgulayan sinema ve tiyatro oyuncusu Şoray Uzun, “Anayasa değişikliği ve referandumla ilgili kendimce biraz bilgim var. Kendi adıma araştırmamı yaptım. Hadiseye biraz vakıfım. Oylanacak maddelerle ilgili bir sorum olmayacak. Temsil etmeye çalıştığım, onur duyduğum mesleğimle ilgili bundan sonraki süreçte sorularım olabilir. Mesleki anlamda, çalışma koşullarıyla ilgili bir iki kelam etmek isterim. Buluşmaların faydalı olacağını düşünüyorum. Önemli bir süreç, önemli bir referandum, bir dönüm noktası Cumhuriyet tarihimizde. Dolayısıyla her kanadın kendini, her alanda, her platformda kendini ifade etmesi gerekiyor. Bu da o ifadelerden bir tanesi’’ şeklinde konuştu.
Referandum sonrasında Türkiye’nin önünün açılacağını belirten İzzet Yıldızhan ise, “Çok iyi değerlendiriyorum. Referandumdan sonra Türkiye’nin önünün açılacağını düşünüyorum. Bizim o kadar çok düşmanımız var ki, ülkemizde gözü olan, onun için birlik ve beraberlik içinde olmamız gerektiğine inanıyorum. Ve bundan tarafa oyumu kullanıyorum” diye konuştu.
 Mustafa Ceceli: ‘Evet’ diyeceğimi söyledim

Toplumun her kesimiyle temas kurmanın önemine dikkat çeken Mustafa Ceceli, “Buluşmayı çok olumlu buluyorum. Sanat camiasının düşüncelerini ve fikirlerini almaları, bu konuda beklentileri dinlemeleri bence çok önemli. Göz önünde olan insanlar olarak, eşimiz dostumuzdan tutun herkes bize bu konudaki görüşümüzü soruyor. Ben zaten ‘Evet’ diyeceğimi söyledim. Bu 18 maddeyi incelemiş biriyim. Toplumun her kesimiyle temas kurmak önemli. Bunu sadece tek tarafın değil de diğer taraflarında yapmasını isterim” dedi.

Referanduma 12 gün kala 3 büyükşehir anketi Referanduma 12 gün kala 3 büyükşehir anketi ORC Araştırma İstanbul, Ankara ve İzmir'de seçmenlerin nabzını tuttu.

Osmanlı torunu Nilhan Osmanoğlu oyunu açıkladı Osmanlı torunu oyunu açıkladı Sultan II. Abdülhamid'in torunu Nilhan Osmanoğlu, referandum için 'evet' dediğini belirterek 'Bizim canımıza yetti parlamenter sistem artık.' diye konuştu.

Beşir Atalay AK Parti‘nin oyunu açıkladı Beşir Atalay AK Parti‘nin oyunu açıkladı AK Parti Sözcüsü Beşir Atalay, 2015 yılı ile ilgili beklentilerini sıralarken, partisinin son oy oranlarını da açıkladı...

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber