22˚
İstanbul
22˚
orta şiddetli yağmur
Nem %62
Rüzgar 9.91 /s
Perşembe
16˚/12˚
Cuma
20˚/12˚
Cumartesi
22˚/13˚
Pazar
23˚/16˚
18 Mayıs 2022 Çarşamba
2022-01-18 18:37:02

Nihat Hatipoğlu’ndan Sezen Aksu’ya tepki: Dilerim hatadan döner

Sezen Aksu sözü kendisine ait 'Şahane Bir Şey Yaşamak' isimli şarkısında Hazreti Adem ve Hazreti Havva'ya 'cahil' diyerek hakarette bulunmuştu. Kamuoyunda tepkiyle karşılanan bu sözlere yönelik bir eleştiri de Nihat Hatipoğlu'ndan geldi. Hatipoğlu, Sezen Aksu'ya seslenerek, "Dilerim bu hatadan dönülüp herkesi rahatlatacak bir açıklama yapılır" dedi.

Nihat Hatipoğlu’ndan Sezen Aksu’ya tepki: Dilerim hatadan döner
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

'Şahane Bir Şey Yaşamak' isimli şarkısında Hazreti Adem ve Hazreti Havva'ya 'cahil' diye hakaret eden Sezen Aksu'ya bir tepki de Nihat Hatipoğlu'ndan geldi. Din inanç ekseninde yaşanacak tartışmalardan uzak durulması gerektiğini dile getiren Hatipoğlu, "Dilerim bu hatadan dönülür" temennisinde bulundu.

DİNİ DEĞERLERİ HEDEF ALDI

'Şahane Bir Şey Yaşamak' isimli şarkısının "Binmişiz bir alamete. Gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem'e" şeklindeki sözleriyle dini değerlere hakaret ettiği öne sürülen ve büyük tepki çeken Sezen Aksu'ya bir tepki de Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'ndan geldi.

Sezen Aksu

ÜLKEMİZ YETERİNCE KUTUPLAŞTIRILIYOR

Hatipoğlu sosyal medya hesabından isim vermeden tepkisini dile getiren Hatipoğlu, "Dilerim bu hatadan dönülüp herkesi rahatlatacak bir açıklama yapılır. Ülkemiz zaten yeterince kutuplaştırılıyor. Din ve inanç tartışmalardan uzak tutulmalıdır" ifadelerini kullandı.

Nihat Hatiopoğlu

HER ÇİRKİN İFADE SAHİBİNİ KÜÇÜLTÜR

Hatipoğlu'nun yaptığı paylaşımının ilk bölümünde ise "Hazreti Adem meleklerin secde ettiği, Allah’ın bütün isim ve ilimleri öğrettiği bütün insanlığın babası, ilk insan ve ilk Peygamberdir. Hazreti Havva da insanlığın annesidir. Hazreti Adem ile Hazreti Havva bütün dinlerin ve insanlığın ortak kutsalıdır. Onlara yönelik her çirkin ifade sahibini küçültür ve her insanı da rahatsız eder" denildi.

Etiketler