22˚
İstanbul
22˚
parçalı az bulutlu
Nem %47
Rüzgar 4.40 /s
Pazartesi
21˚/16˚
Salı
23˚/15˚
Çarşamba
23˚/15˚
Perşembe
25˚/17˚
22 Mayıs 2022 Pazar
2022-01-20 16:59:32

Pqueen lakaplı Twitch yayıncısı Pelin Baynazoğlu'na dansı nedeniyle soruşturma!

Popüler Twitch yayıncısı Pqueen lakaplı Pelin Baynazoğlu'na canlı yayın esnasında yaptığı dans nedeniyle soruşturma açıldı. Pqueen, sosyal medya hesabından ifade vermeye gittiğini açıkladı.

Pqueen lakaplı Twitch yayıncısı Pelin Baynazoğlu'na dansı nedeniyle soruşturma!
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Twitch yayıncısı Pqueen olarak tanınan Pelin Baynazoğlu'nun, geçmiş dönemde yayımladığı bir Twitch canlı yayını yüzünden başı belaya girdi. Canlı yayın esnasında yaptığı dans nedeniyle cumhurbaşkanına hakaretten soruşturma açıldı. Pqueen, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ifade vermeye gittiğini açıkladı.

Twitter'dan paylaşım yapan Pqueen, "Aşırı komik bir konuda hakkımda soruşturma açıldı ifade verdim bugün." yazdı. Pqueen, Twitch canlı yayınında ''Yaşasın ırkımız, Çin'e bedel kırkımız'' şarkısı ile yaptığı dans hareketleri sonrasında Cimer'e şikayet edildiğini ve hakkında soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Karakola giderek ifade vermesinin ardından Twitch'te bir canlı yayın açan Pqueen, cumhurbaşkanına hakaretten dolayı ifade verdiğini fakat suçsuz olduğunu söyledi. Pqueen, kendisinin suçsuz olduğunu ise şu sözlerle anlattı:

"Dosyada bir hesap Tiktok'ta paylaşım yapıyor. Dalga geçiyor. Bana ait olmadığı yazıldığı halde bana soruşturma açılıyor."

Pqueen lakaplı Twitch yayıncısı Pelin Baynazoğlu

Ayrıca Pqueen, açılan soruşturmanın gidişatı hakkında belirsizlik olduğunu ve durumun bir davaya dönüşebileceğini de belirtti.

 

Etiketler