15˚
İstanbul
15˚
hafif yağmur
Nem %62
Rüzgar 7.10 /s
Cuma
20˚/12˚
Cumartesi
23˚/13˚
Pazar
23˚/16˚
Pazartesi
21˚/16˚
19 Mayıs 2022 Perşembe
2022-01-20 14:22:08

Safiye Soyman ve Faik Öztürk çifti dolandırıcılıktan yargılanıyor

Bilecik’te kurdukları şirket ile çok sayıda kişiyi dolandırıcılıkları iddia edilen ünlü şarkıcı Safiye Soyman ve Faik Ersoy çiftinin yargılandığı davada ilk celse görüldü.

Safiye Soyman ve Faik Öztürk çifti dolandırıcılıktan yargılanıyor
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

2016 yılında Bilecik’te kurdukları SF Müzik Yapım Gıda Turizm İnş. Tic. Ltd. şirketi üzerinden çok sayıda kişiyi dolandırdığı iddia edilen Safiye Soyman ve Faik Öztürk’ün yargılanmasına başlanıldı. Şirket için yaklaşık 100 bin TL değerinde ürün tedariki için anlaştığı Eskişehir’de bir üretim tesisi sahibi vatandaşın şikayeti üzerine başlatılan soruşturma mahkemece kabul edildi.

“TANINMIŞ KİŞİLER DİYE İTİMAT ETTİK”

Mahkemede beyanda bulunan müşteki, Faik Öztürk’ün kendisine ait şirketten yaklaşık 100 bin TL değerinde ürün sipariş ettiğini tanınmış kişi olmasından kaynaklı kendisine güvendiğini ve paranın bir kısmını ödediğini söyledi.  Müşteki ayrıca, “Bizim şirketimiz unlu mamuller toptancısıdır. Faik Öztürk şirketimize gelerek bizden Bozüyük’te bulunan işletmesi için ürün almak istediğini söyledi. Kendisi ile anlaştık. Kendisine 100 bin TL ye yakın unlu mamullerde kullanılan ürün verdik. Karşılığında herhangi bir senet ya da kıymetli evrak almadık. Fatura düzenledik. Fatura düzenlediğimiz için senet yerine geçtiğini düşündük. Kendileri tanınmış kişiler olduğu için itimat ettik. Az miktarda kısmi ödeme yaptılar, ancak başka ödeme yapmadılar” ifadelerini kullandı.

“REKLAM ÇEKİMLERİNDE OLDUĞUNU SÖYLEDİ”

 Beyanında Faik Öztürk ile aralarındaki ürün tedarik anlaşmasını ve yaşananları anlatan müşteki, “Bizimle ürün alımı konusunda anlaşma için Faik Öztürk geldi. Daha sonraki günlerde de Safiye Soyman ile birlikte geldiler, ancak ben kendisi ile görüşemedim. Berrin Canbolat'ı şikâyetçi olduktan sonra duydum. Berrin Canpolat ile herhangi bir görüşmemiz olmadı. Varlığından dahi haberdar değildim. Faik Öztürk kendisini bu işletmenin sahibi olarak tanıttı. Görüşmelerini o sıfatla yaptı. Satın almaları Faik Öztürk yaptı. Şirketin adı da Safiye-Faik müzik şirket idi. Kısmi ödemeyi şirketin muhasebecisi havale yoluyla bizim hesabımıza yaptı. Bu ödeme cüzi bir miktardı. Anlaşmamıza göre ödemeyi işletmeyi açtıktan iki ay sonra yapacaklardı ancak taahhütlerini yerine getirmedi. Faik Öztürk bir süre bizi oyaladı, reklam çekimlerinde olduğunu söyledi. Faik Öztürk ile baştan itibaren bir miktar üzerinde anlaşmamız olmadı. Aldığı malzemelerin tutarı 25 bin TL olunca bize ödeme yapacaktı. Sonra peyderpey malzeme almaya devam etti ve bize olan borcu 100 bin TL’ye ulaştı. Biz icraya vermeden önce kendisi ile görüşme yaptık. Bize maddi sıkıntılarının olduğunu ödeme yapacağını söyledi. Kendisi sanatçı olduğu için icraya verilmesinin sıkıntı oluşturacağını söyledi. Kendisinin iş yerinin kira borcunu da ödemediği için kira sözleşmesinin feshedildiğini duydum. Bundan sonra birkaç kez görüşme yaptık. Daha sonraki aramalarda kendisine ulaşamadım. Şikâyetçiyim” dedi.

 

Etiketler