2022-07-02 15:23:05 | Son Güncelleme : 2022-07-02 15:39:56

Survivor Nisa'nın üzerinden dolandırıcılık! Binlerce liralık oylar attırdı kayıplara karıştı

Sosyal medya platformu Twitter'daki bir Survivor fan hesabı, Nisa Bölükbaşı'na oy göndermeleri karşılığında insanların faturalarını ödeyeceğini söyleyerek dolanlardı. Binlerce liralık faturalarla kalakalan insanlar, yardım istedi.

Survivor Nisa'nın üzerinden dolandırıcılık! Binlerce liralık oylar attırdı kayıplara karıştı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Tersane'de yapılan Survivor All Star finaliyle beraber Nisa Bölükbaşı, büyük ödülün sahibi oldu ve Survivor kupasını kaldırdı. Finale Adem Kılıçcı ile beraber kalan Nisa, SMS oylamasında birinci geldi ve yarışmanın kazanan ismi olmayı başardı. Yarışmanın bitmesiyle ise şaşırtan bir dolandırıcılık ortaya çıktı. Nisa'ya SMS gönderen birçok kişi, sosyal medya hesaplarından telefon faturalarını paylaşarak dolandırıldıklarını iddia ettiler.

Sosyal medyada yapılan paylaşımlara göre, bir Survivor fan hesabı, takipçilerine faturalarının hepsini kendisinin ödeyeceğini söyleyerek desteklediği adaya SMS göndermelerini istedi. Birçok kullanıcı da kişiye güvenerek peş peşe Nisa'ya oy göndermeye başladı.

Faturaları geldiğinde hesabın sahibine ulaşamayan birçok mağdur, faturalarını yayınlayarak kandırıldıklarını söyledi. Twitter'da peş peşe faturalarını yayınlayarak yardım çağrısında bulunan kullanıcılar, tepkilerin de hedefi oldu.

Samankafa 2 Temmuz 2022 21:53

İyi olmuş