2021-11-05 15:44:23

Üç Kuruş dizisinin genç yıldızı, Özkan Uğur'un oğlu çıktı

Uraz Kaygılaroğlu ve Ekin Koç'un başrollerini paylaştığı ve ilk bölümünden itibaren rayting listelerinde ilk sıralara yükselen Üç Kuruş dizisinde herkesi şaşırtan bir detay ortaya çıktı. Dizinin genç yıldızı Alişan Uğur'un, ünlü oyuncu ve müzisyen Özkan Uğur'un oğlu olduğu öğrenildi.

Üç Kuruş dizisinin genç yıldızı, Özkan Uğur'un oğlu çıktı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Pazartesi günleri ekrana gelen ve başrollerini Uraz Kaygılaroğlu ile Ekin Genç'in üstlendiği Üç Kuruş dizisinde genç oyuncu Alişan Uğur, daha ilk bölümde herkesin dikkatini ve beğenisini topladı. 

Tüm ilgiyi üstünde toplayan genç yıldızın yeteneğini babasından aldığı anlaşıldı. Alişan'ın babasının, ünlü müzisyen ve yıllardır ekranlarda görmeye alışkın olduğumuz Özkan Uğur olduğu ortaya çıktı.

Oğlu da kendisi gibi yetenekli olan Özkan Uğur'un, magazin dünyasından uzak yetiştirdiği tek çocuğunun ekranlarda uzun süre yer alacağı tahmin ediliyor. 

Başarılı oyuncu Alişan Uğur, küçük yaşlardan beri sanatın içinde olduğunu söyledi.

ALİŞAN UĞUR KİMDİR?

1996 yılında doğan 25 yaşındaki Alişan Uğur, ilk oyunculuk eğitimini 14 yaşında aldı.

Oyunculuk eğitimi almak için İngiltere’de Arts Educational Schools London'da giden, orada müzik teknolojileri ve medya derslerini de alan Uğur, aynı zamanda konservatuar eğitimi de aldı.

Alişan uğur aynı zamanda  Arts Educational Schools London'un lise bölümüne kabul edilen ilk Türk oldu.

KABUL EDİLEN İLK TÜRK

Arts Educational Schools London'un lise bölümüne kabul edilen ilk Türk olan Alişan Uğur, bu alandaki başarısını da böylelikle kanıtlamış oldu.

Oyunculuk dışında Royal Acedemy of Dramatic Art’da da 6 ay eğitim gören Uğur, sanata olan ilgisini ‘’Öyle bir ailede doğdum ki; babam müzisyen, annem de koreograf. Ev, hep sanat doluydu. O yüzden benden matematik profesörü olmam beklenemezdi. Küçük yaşlardan itibaren müzik ve dans hayatımın içindeydi. 8 yaşında piyano ile tanıştım’’ ifadeleriyle anlattı.

2011 – 2012 eğitim yılında hem yazıp hem de yönettiği ilk ve ikinci filmleriyle Shorts Film Festival'inde finale kaldı.

Alişan’ın finale kalmasını onaylayan jürinin koltuğunda ise, ilk yılki başkanı Oscar ödüllü aktör Colin Firth, ikinci yılki başkanı ise Oscar adayı yönetmen Simon Curtis idi.

İlk olarak 2019 yılında Karakomik isimli sinema filminde Rich karakterini canlandırdı. Ardından Timuçin Esen, Okan Yalabık, Kaan Yıldırım ve Ebru Özkan'ın başrolünde yer aldığı Hekimoğlu dizisinde Efe rolü ile konuk oyuncu olarak ekranlara geldi.

Etiketler