Tgrt Haber
28 Şubat 2024 10:58 - Güncelleme : 28 Şubat 2024 11:00

Ünlü oyuncu Alain Delon’un evinden cephanelik çıktı

Fransız polisi, sinema efsanesi Alain Delon'un evinde cephane buldu. Yapılan arama sonucu ünlü oyuncunun evinden 72 silah ve 3 binden fazla mermi ele geçirildi.

Editör: Özge Sönmez / Kaynak: TRT HABER
Ünlü oyuncu Alain Delon’un evinden cephanelik çıktı
,silah

Sinema dünyasının en beğenilen aktörleri arasında yer alan Alain Delon'un Paris'teki evine polis baskını düzenlendi. Fransız polisinin yaptığı aramada evden adeta cephanelik çıktı. Fransız sinemasının altın çağının yıldızıydı ve Samuray (1967) ve Borsalino (1970) gibi hit filmlerde rol alan 88 yaşındaki oyuncunun evinden tam 72 silah ve 3 binden fazla mermi ele geçirildi. 

SİLAHI GÖRÜNCE HAKİMİ UYARDI 

Salı günü yapılan arama, mahkeme tarafından gönderilen bir yetkilinin Delon'un evinde bir silah fark etmesi ve hakimi uyarması üzerine gerçekleşti.

Delon’un sağlığı, 2019'da felç geçirmesinin ardından son yıllarda kötü durumdaydı. Fransız medyasına göre, açıklanmayan başka bir ciddi rahatsızlığı daha söz konusu.

Ailesindeki anlaşmazlıklar da, Fransa'da son dönemde manşetlerde yer alıyordu.

Üç çocuğu birbirlerine karşı, bir dizi hakaret, suçlama ve gizli kaydın basına yansıdığı bir yasal mücadele içerisinde.

Son yasal süreç Delon'un tıbbi tedavisiyle ilgiliydi ve geçen ay mahkeme onaylı bir doktor onu muayene etti, ancak vardığı sonuçlara çocukları karşı çıktı.

Delon kamuoyu önünde son kez bir aktör olarak, 2019 Cannes Film Festivali'nde fahri Altın Palmiye aldığı sırada görüldü.

Eylül 2019'da arkadaşı ve film yıldızı Jean-Paul Belmondo'nun Paris'teki cenazesine katıldı.

Kaynak: TRT HABER
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...