2022-05-20 17:17:58 | Son Güncelleme : 2022-05-20 17:20:33

Yağ aldırmasının ardından ölümden dönen Alişan eşi Buse Varol'u tanık gösterdi! Dudak uçuklatan tazminat davası

4 yıl önce yağ aldırma operasyonunun ardından ölümden döndüğünü açıklayan Alişan, eşi Buse Varol'u tanık göstererek soluğu mahkemede aldı. Operasyon için doktorun kendisini ikna ettiğini söyleyen Alişan, dudak uçuklatan tazminat davası açtı.

Yağ aldırmasının ardından ölümden dönen Alişan eşi Buse Varol'u tanık gösterdi! Dudak uçuklatan tazminat davası
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Son zamanlarda sıklıkla eşi Buse Varol ile yaşadığı sorunlarla gündeme gelen Alişan, 4 yıl önce yaptırdığı yağ aldırma operasyonun ardından vücudunda kalıcı hasar olduğunu anlatmış, ölümden döndüğünü vücudundaki yara izleriyle beraber herkese göstermişti. Bugün Alişan'ın operasyonu yapan doktora açtığı tazminat davası için adliyede Buse Varol tanık olarak dinlendi.

Alişan doktorun "Sporla falan uğraşmana gerek yok, ben iki dakikada karın bölgesindeki yağlardan seni kurtarırım" demesine inandı ve Sabah'tan Deniz Yusufoğlu'nun haberine göre, ameliyat masasına yattı. Alişan 5 buçuk saat süren operasyon geçirdi. Alişan'ın eşi, doktor Ufuk A.'ya operasyonun neden uzun sürdüğünü sorması sonucu, Ufuk A. kendilerine "Kolay mı? Beş buçuk kilo yağ aldım. O yüzden bu kadar uzun sürdü" cevabını verdi. 

Alişan, geceyi hastanede geçirmesinin ardından vücudunun neredeyse her yerinde kızarlık, morluk yaşadığını söyledi. Üstelik özellikle operasyonun yapıldığı karın bölgesinde ileri derecede yanık ve buna bağlı olarak şiddetli ağrı oluştu.

''BİR DAHA DÜZELME İHTİMALİ YOK''

Vücudundaki yanık ve yaraların gittikçe kötüleşmesi üzerine 2019'un ağustos sonunda iki ayrı estetik cerraha görünen Alişan'a "Vücudundan gereğinden fazla yağ alındığını, dolayısıyla bu yağların tekrar vücuda enjekte edilmek (yerine konması) suretiyle belki düzelmenin sağlanabileceğini ve fakat lipolazer denilen aletle yapılan işlemde meydana gelen yanık izinin bir daha düzelme ihtimalinin olmadığı" söyledi.

Alişan'a, kök hücre tedavisi uygulandı. Karın kısmında kısmi düzelmeler olan Alişan'ın yanık izinin iyileşme ihtimalinin olmadığı tıbben kesinleşti. Vücudunda "kalıcı hasar" meydana gelen ve mesleğini icra etmekte zorlanan Alişan için şimdilik 10 bin TL maddi tazminat, yaşadığı psikolojik yıkım nedeniyle de 2 milyon TL manevi olmak üzere doktor Ufuk A.'dan toplam 2 milyon 10 bin liralık tazminat davası açtı. 

BUSE VAROL TANIK OLDU

İstanbul Tüketici Mahkemesi'nde görülen davaya Alişan eşi Buse Varol ile katıldı. Geçtiğimiz aylarda boşanacakları yönünde gündeme gelen çift adliyeye el ele geldi. Alişan'ın yağ aldırma operasyonunu yaptırdığı Doktor Ufuk A.'a açtığı tazminat davasına katılan çift davanın gizli görülmesi sebebiyle açıklama yapmadı. Gizli görülen duruşmada Alişan'ın eşi Buse Varol olmak üzeri toplamda iki tanığı dinlendi.

Etiketler