Tgrt Haber
29 Kasım 2023 17:13 - Güncelleme : 29 Kasım 2023 17:13

Amerika'da olan Eylül Öztürk her an gelebilir: İfadeyse hemen gidip verelim

Amerika’da olan ve hakkında yurt dışı yasağı getirilen fenomen Eylül Öztürk, konuyla ilgili "Ben zaten yurt dışındayım nasıl olacak?" demesi sonrası eleştiri alınca sosyal medya hesabından “Benim hayatım boyunca en tahammül edemediğim şey adaletsizlik olmuştur ve şu an da bununla sınanıyorum. Sürekli manipülasyon yapıyorlar ve başkalarını da yönlendiriyorlar. Müthiş zor bir süreç. 30 yaş yaşlandım.” dedi.

Editör: Dilek Ulusan / Kaynak: Haber Merkezi
Eylül Öztürk

Dilan Polat'ın yıllar önce "Şampiyonlar Ligi" adıyla paylaştığı fotoğrafta yer alan fenomenler hakkında soruşturma başlatıldı ve yurt dışına çıkış yasağı getirildi. Fotoğrafta olan Eylül Öztürk konuyla ilgili olarak, "Ben zaten yurt dışındayım, nasıl olacak" diye soru sordu. Takipçilerinin eleştiri yağdırdığı Eylül Öztürk, sosyal medya hesabından isyan etti.

“ÇOK ACAYİPLER YANİ”

İlk açıklaması sonrası tepki çeken Eylül Öztürk, gelen yorumların ardından yeni bir açıklama videosu yayınlayarak,  "Twitter cehalette son nokta. Birkaç tane deli kuyuya taş atıyor herkes onun peşinden gidiyor. Ben zaten yurt dışındayım getirilen yurt dışı yasağı nasıl olacak diye sordum. Savcı ifadeye çağırırsa Türkiye'ye gelmem için pasaport lazım ama benim pasaportum askıya alınmış gözüküyor. Çok acayipler yani. 'Florya'da evleri var' dediler olmadı. '24 tane ev var' dediler olmadı. 'Başkasına devretti' dediler o da tutmadı. '4 milyona, 10 milyona şirket açmış' dediler o da tutmadı. Hepsinin cevabını aldılar. Artık uğraşacak bir şey bulamayınca sorduğum soruyu bile manipüle ediyorlar. Karşılarındaki insanın suçlu olduğuna o kadar eminler ki 'suçlu ve kaçtı' diyorlar." dedi.

Amerika'da olan Eylül Öztürk her an gelebilir: İfadeyse hemen gidip verelim

“EN TAHAMMÜL EDEMEDİĞİM ŞEY ADALETSİZLİK”

Zor bir süreçten geçtiğini belirten Öztürk, tüm suçlamaları reddederek  "Çok zor bir durum geriliyorsunuz, sinirleniyorsunuz. Hiç yapmadığınız bir şeyle ilgili basının geldiği son noktayı görüyorsunuz. Benim hayatım boyunca en tahammül edemediğim şey adaletsizlik olmuştur ve şu an da bununla sınanıyorum. Sürekli manipülasyon yapıyorlar ve başkalarını da yönlendiriyorlar. Müthiş zor bir süreç. 30 yaş yaşlandım. Soruşturmanın hemen bitmesini istiyoruz. İfadeyse hemen gidip verelim. Yeter ki nefes alalım bizim için hiç kolay değil. Burada bile bakışların üzerimizde olduğunu görüyoruz. Bir ara '5 milyon dolarla yurt dışına kaçtı' diye haberler yapıldı. Bu süreçte acayip kilo verdim, elim ayağım titriyor. Bu sürecin bitmesini istiyorum artık. İddiaların doğru olmadığını açıklıyoruz ama bunu ortaya atan kişi de çıkıp 'ben yanılmışım' demedi. Bu psikolojik şiddet. Ben yapmadım desem de inanmayacaklar. Zan altında kalmak çok kötü. Bir insanın başına gelebilecek en kötü şey iftira. Ben bunun son noktasını gördüm. Gücüm kalmadı artık. Devam edemeyecekmiş gibi hissediyorum çok zor." sözleriyle sitem etti.

 

Kaynak: Haber Merkezi
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...