2022-05-19 17:04:50 | Son Güncelleme : 2022-05-19 17:30:48

Yeşilçam'ın gözdesi 'Ah Nerede' filmi dizi oluyor! Başrol oyuncuları da belli oldu

Yeşilçam'ın unutulmaz filmleri arasında yer alan 'Ah Nerede' filmi dizi olarak tekrar karşımıza çıkacak. Çekimlerinin İstanbul'da yapılan dizinin merakla beklenen başrol oyuncuları belli oldu.

Yeşilçam'ın gözdesi 'Ah Nerede' filmi dizi oluyor! Başrol oyuncuları da belli oldu
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Yeşilçam'ın gözde filmleri arasından olan 'Ah Nerede' filmi dizi olarak yakında ekranlarda yerini alacak. 47 yıl sonra dizi olarak dönecek filmin başrol oyuncuları merak konusuydu. Dizinin yönetmen koltuğuna Bülent İşbilen otururken, senaryoyu Kübra Sülün ve Meryem Demirli günümüze uyarladı.

TV100’den Birsen Altuntaş’ın haberine göre; yapımcılığını “10. Ev” adlı yapım şirketinin üstlendiği dizi için cast seçimleri 1-2 rol haricinde tamamlandı ve okuma provaları sonrasında ekip sete çıktı.

KADRO BELLİ OLMAYA BAŞLADI

Rol aldıkları projelerle adlarında söz ettiren başarılı oyuncular; Oktay Çubuk ve Nil Keser’in ise dizide başrolü paylaşacağı aktarıldı.

Filmde Tarık Akan’ın karakteri olan Ferit’in babasını Hulusi Kentmen oynamıştı. Dizide bu rolü Tarık Pabuçcuoğlu oynayacak. Şükriye Atav’ın oynadığı Ferit’in annesine ise Ayşe Kökçü hayat verecek. Diğer detaylar ise önümüzdeki günlerde netleşecek.