Tarih : 21.12.2017 - 10:00 Yorum : 0

Hac Kayıt Yenileme Yaptırma ve Kayıt Fiyatları ÖĞREN | Hac Kaydı Nasıl Yapılır

Diyanet hac kayıt yenileme ve kayıt fiyatlarını resmen açıkladı. Hac kayıtları ne zaman başlıyor vatandaşlar tarafından merak ediliyor. İşte hac kayıt yenileme, nasıl yapılır, hac kayıt fiyatları 2018 detayları...

Hac Kayıt Yenileme Yaptırma ve Kayıt Fiyatları ÖĞREN | Hac Kaydı Nasıl Yapılır

2018 Hac kaydı ne zaman? 2018 Hac kaydının ön kayıtları başlıyor. 2018 Hac kaydı nasıl yapılır? Heyecanla beklenilen Hac kayıtları hakkında merak edilenler.. Hacca 2018 yılında gitmek için ilk defa kayıt yaptıracaklar, işlemlerini 21-29 Aralık'ta gerçekleştirebilecek. Önceki yıllarda başvuranların kayıt yenileme işlemleri Diyanet İşleri Başkanlığınca otomatik olarak yapılacak. Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünün yazılı açıklamasına göre, 2018 yılı hac organizasyonu kapsamında ilk defa kayıt yaptıracaklar, 21-29 Aralık tarihlerinde ilgili bankalara 20 lira ön kayıt ücreti yatıracak. Hac görevini yerine getirmek isteyen vatandaşlar, kaydını T.C. kimlik numarası ile yapabilecek. Yabancı uyruklulardan başvuru alınmayacak. Vatandaşlar daha sonra elektronik ortamda http://hac.diyanet.gov.tr internet sitesine veya müftülüklere başvurup "Oda Tercihli Hac Konaklama" ve "Otel Konaklama" türlerinden birini tercih ederek kayıtlarını yapacak. Vatandaşlar, kuraya birlikte katılmak istedikleri kişileri de kayıtlarda belirtebilecek. - Kayıt yenileme için ücret alınmayacak Önceki yıllarda kayıt olup 2017'de kuraya katıldığı halde kesin kayıt hakkı elde edemeyen hacı adaylarının kayıt yenileme işlemleri ise aynı tarihler arasında Diyanet tarafından otomatik yapılacak. Önceki yıllarda ön kayıt ücreti yatırıp kuraya katılan hacı adaylarından kayıt yenileme işlemlerinde herhangi bir ücret alınmayacak. Diyanet tarafından kaydı yenilenen hacı adayları arasında il ve ilçe, konaklama türü veya kura birlikteliklerinde değişiklik yapmak isteyenler, yine aynı tarihler arasında il veya ilçe müftülüklerine müracaat ederek işlemlerini gerçekleştirebilecek. Hacı adayları, müracaatlarını yaptıktan sonra kayıt durumlarını "http://hac.diyanet.gov.tr" internet sitesinden sorgulayabilecek

HAC KAYDI YAPTIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ

HAC KAYIT DURUMU SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

HAC ADAYLARI HAC KAYITLARI İÇİN ÖN KAYIT ÜCRETİ NE KADAR ÖDEYECEK?

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünden edindiği bilgiye göre, 2018 yılı için ilgili bankalara 20 lira ön kayıt ücreti yatıracak.

Hac ve Umre'ye gidecekler dikkat! | Osman Ünlü

HAC ADAYLARI İÇİN HAC KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünden edindiği bilgiye göre, 2018 yılı hac organizasyonu kapsamında, ilk defa kayıt yaptıracaklar, 21-29 Aralık tarihlerinde yapılacak.

HAC ADAYLARI HAC KAYIT YENİLEMEYİ NASIL YAPACAK

Önceki yıllarda kaydı olup 2017'de kuraya katıldığı halde kesin kayıt hakkı elde edemeyen hacı adaylarının kayıt yenileme işlemleri ise aynı tarihler arasında Başkanlık tarafından otomatik yapılacak.

Önceki yıllarda ön kayıt ücreti yatırıp kuraya katılan hacı adaylarından kayıt yenileme işlemlerinde herhangi bir ücret alınmayacak.

Başkanlık tarafından kaydı yenilenen hacı adayları arasında il ve ilçe, konaklama türü veya kura birlikteliklerinde değişiklik yapmak isteyenler, yine aynı tarihler arasında il veya ilçe müftülüklerine müracaat ederek işlemlerini yapacak.

Haccın farzları (Osman Ünlü)

Hacı adayları müracaatlarını yaptıktan sonra kayıt durumlarını "http://hac.diyanet.gov.tr" internet sitesinden sorgulayabilecek.

Hacı adayları Arafat yolunda Hacı adayları Arafat yolunda Geceyi Mina'da geçiren milyonlarca hacı adayı, sabah namazının ardından Arafat'a hareket etmeye başladı.

Türk hacılar Arafat heyecanı yaşıyor Türk hacılar Arafat heyecanı yaşıyor Kutsal topraklarda hizmet kalitesi artıyor

Hacı adayları cennet bahçesinde namaz kılmak için yarıştı Hacı adayları cennet bahçesinde namaz kılmak için yarıştı Hac vazifesi nedeniyle Mekke'de bulunan milyonlarca hacı adayı, Cennet Bahçesi olarak bilinen bölgede namaz kılmak için adeta birbirleriyle yarıştı. Tavaf yapan hacılar gözyaşlarına boğuldu.

İlk hacı kafilesini İstanbul Müftüsü uğurladı İlk hacı kafilesini İstanbul Müftüsü uğurladı Kutsal topraklara yolculuk başladı. İlk hacı kafilesi yola çıktı.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber