20˚
İstanbul
20˚
açık
Nem %37
Rüzgar 6.38 /s
Cumartesi
23˚/13˚
Pazar
23˚/16˚
Pazartesi
21˚/17˚
Salı
22˚/15˚
20 Mayıs 2022 Cuma
2018-02-27 11:02:21

Hasan Küçükçetin kimdir? Hasan Küçükçetin Diriliş Ertuğrul'da kadrosuna girdi!

Hasan Küçükçetin, Diriliş Ertuğrul'un güçlü kadrosuna dahil oldu. Sevilen oyuncu bu rol için 30 kilo verip sakal uzatarak dizi kadrosuna girmiş oldu. Dizi severlerin merak ettiği konu ise Hasan Küçükçetin kimdir? Diriliş Ertuğrul'da Altun Aba kimdir? Tüm Detaylar haberimizde mevcut.

Hasan Küçükçetin  kimdir? Hasan Küçükçetin Diriliş Ertuğrul'da kadrosuna girdi!
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Hasan Küçükçetin, Diriliş Ertuğrul'un güçlü kadrosuna dahil oldu. Sevilen oyuncu bu rol için 30 kilo verip sakal uzatarak dizi kadrosuna girmiş oldu. Dizi severlerin merak ettiği konu ise Hasan Küçükçetin kimdir? Diriliş Ertuğrul'da Altun Aba kimdir? Tüm Detaylar haberimizde mevcut.

Altun Aba kimdir?

Diriliş Ertuğrul dizinde 106. bölümde Mahperi hatun ve şahzedesi Keyhüsrev’e haber gönderip sultan teamüllere karşı gelip, Melike Hatundan olma Kılıçaslan’ı kendi yerine tahta geçireceği haberini ulaştırır ulaştırmaz. Mahperi hatun hemen atabeyi ile birlikte Konya’ya gelip gelişen olaylara el atar. İlk yaptığı işlerden biri de Ertuğrul bey itibarsızlaştırmak. İkinci olarak da kendisine bu haberi ulaştıran Emir Saadeddin’in önce canını sonra da itibarını kurtarmak oldu. Mahperi Hatunun yanında atabeyi görevini yapmaktadır. Altun aba, Mahperi hatun ve dolayısı ile Şehzede Keyhüsrev’in başa geçmesi ile kendisinin de makamı yükseleceği için koşulsuz Mahperi hatuna itat ettiği gibi sarayda işleri Keyhüsrev lehine çevirmek için pis işlere bulaşmaktan bir an bile çekinmeyen kişilikte birisidir. Emir Saadettin ile aynı kafa yapısına sahip olan Altun aba, Sarayda şer ittifakı kurmuşlardır. Ertuğrul bey bu şer ittifakını bozmak ve Altun aba’nın yaptıklarını boşa çıkarmak için çok uğraş verecektir.


HASAN KÜÇÜKÇETİN KİMDİR?

6 Haziran 1981 tarihinde Balıkesir, Burhaniye'de doğmuştur. 2000 yılında İstanbul'a geldi. İstanbul'a ilk geldiğinde sahne deneyimi olsun diye bir yıl çocuk tiyatrosunda çalıştı. Aynı yılın sonunda Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü kazandı.

Mimar Sinan ÜniversitesiDevlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden 2004yılında mezun oldu. Mezun olduktan sonra da bir yıl devlet tiyatrolarında çalıştı.

"Yaprak Dökümü" dizisinde Caner Kurtaran'ın ayrılmasından sonra canlandırdığı Şevket karakteri Hasan Küçükçetin'e verilmiştir.

2007 yılında yönetmenliğini Uluç Bayraktar'ın yaptığı "Menekşe ile Halil" dizisinde Sedef Avcı, Kıvanç Tatlıtuğ, Fırat Tanış, Yıldız Kültür, Murat Daltaban ile beraber oynadı.

2008 - 2010 yılları arasında Reşat Nuri Güntekin'in aynı adlı eserinden uyarlanan ve Halil Ergün, Güven Hokna, Bennu Yıldırımlar, Tolga Karel,Bedia Ener, Deniz Çakır, Gökçe Bahadır, Fahriye Evcen, Güler Ökten, Ahmet Saraçoğlu, Perihan Savaş, Mustafa Avkıran, Kıvanç Kasabalı, Nihat Altınkaya, Ege Aydan, Caner Cindoruk, Necip Memili gibi oyuncuların rol aldığı "Yaprak Dökümü" adlı dizide Şevket karakterini canlandırdı.

Etiketler