Tarih : 26.06.2021 - 11:17 Yorum : 0

İHA muhabirini döven saldırganlar savcılıkta üç maymunu oynadı

İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın çiftliğindeki yıkımı görüntüleyen İHA muhabiri Mustafa Uslu'yu öldüresiye döven saldırganların savcılık ifadeleri ortaya çıktı. Saldırganlar, kanlar içinde bıraktıkları Uslu'yu hiç görmemiş!

İHA muhabirini döven saldırganlar savcılıkta üç maymunu oynadı

İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan’ın çiftliğindeki kaçak yapıların yıkımını görüntülemek isteyen İhlas Haber Ajansı muhabirini öldüresiye döven 4 saldırganın ifadeleri pes dedirtti. Saldırganlardan üçü muhabiri hiç görmediklerini, kendilerini nasıl teşhis ettiğini bilmediklerini söyledi.

Türkkan’ın yeğeni İbrahim Hasırcı, çiftliğin idari işler sorumlusu Ahmet Yılmaz, Lütfü Türkkan’ın makam şoförü Çağhan Çileli ve Yusufcan Çapraz ifadelerine İHA ulaştı.

BERABER YERE DÜŞMÜŞLER

Gazeteci Mustafa Uslu’yu ağır bir şekilde darp eden ve yüzünde kalıcı bir yara açılmasına sebep olan saldırganlardan İbrahim Hasırcı ifadesinde, “Müştekinin aldığı görüntüleri jandarma ekiplerine iletmek için müştekiyi tuttuğum anda beraber yere düştük. Müştekiye ait çantada bulunan kameralar bu sırada zarar görmüş olabilir. Bu sırada Ahmet Yılmaz yanımıza gelerek beni yerden kaldırdı. Müşteki ayağa kalktıktan sonra bana yönelik küfür etti. Beni tekmeledi, bana hakaret etti” dedi.

KİM SALDIRDI GÖRMEDİM

Kendisinin o anda olay yerinde olduğunu kabul etmesine rağmen gazeteci Mustafa Uslu’nun kendisini nasıl teşhis ettiğini anlamadığını söyleyen Ahmet Yılmaz da üç maymunu oynadı. Hasırcı “Olay anında görüntü almak isteyen gazeteci İbrahim Hasırcı isimli şahıs yıkım bittiği zaman görüntü alınmasına izin verileceğini söyledim. İbrahim Hasırcı ile aramda yaklaşık 30 metre vardı. Ben İbrahim Hasırcı ile ismini dosya kapsamından öğrendiğim Mustafa Uslu'nun birlikte yere düştüğünü gördüm. Bunun üzerine yanlarına gittim. Müştekiyi kim darp etti bilmiyorum. Müşteki beni nasıl teşhis etmiş bilmiyorum” diye konuştu.

ORADA BİLE DEĞİLMİŞ

Kendisinin Lütfü Türkkan'ın makam şoförü olduğunu dile getiren Çağhan Çileli de olay anında Türkkan'ın çocuğu ile ilgilendiğini savundu. Çileli, “Olay anında ben Köseler köyünde bulunan köfteciden köfte almaya gitmiştim. Geri döndüğümde gazeteci Mustafa Uslu'nun darp edildiğini öğrendim. Olay anında orada değildim. Müşteki beni nasıl teşhis etmiş bilmiyorum” ifadelerini kullandı.

BAHANE BULAMAYINCA AVUKATI ŞAHİT TUTTU

Elektrik elektronik işi ile uğraştığını söyleyen şüphelilerden Yusufcan Çapraz ise “Dün olay yerine arkadaşım olan Mehmet Türkkan ile birlikte gittik. Çiftliğe gitmemin amacı Mehmet’in yanında olmaktı. Olay anında çiftlikte bulunan çardakta avukatım Sercan ile birlikte oturuyorduk. Müştekinin kim tarafından nasıl darp edildiğini görmedim. Müşteki beni nasıl teşhis etmiş bilmiyorum” ifadelerine yer verdi.

Saldırganların, 'görmedim, olay yerinde değildim, nasıl teşhis etti bilmiyorum' şeklindeki ortak ifadeleri dikkat çekti. Benzer savunmalar ortak ifade planını gözler önüne sererken, bir şüphelinin üstlenmesine yönelik karar aldıkları şüphesini doğurdu.

4 saldırgandan 1'i çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, 3'ü adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Kaynak : KOCAELİ / İHA
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber