20˚
İstanbul
20˚
parçalı az bulutlu
Nem %58
Rüzgar 4.21 /s
Pazartesi
21˚/16˚
Salı
22˚/15˚
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
22 Mayıs 2022 Pazar
2022-01-10 11:09:29

Kim Milyoner Olmak İster'de Fenerbahçelileri kızdıran soruya, Hukukçu Fenerbahçeliler Derneği'nden tepki

Bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster'de sorulan bir soru Fenerbahçe taraftarını kızdırdı. Galatasaray ile Fenerbahçe taraftarları arasında geçen bir konuşmanın soruya konu olmasının ardından Hukukçu Fenerbahçeliler Derneği, konuya ilişkin RTÜK nezdinde şikayette bulunulduğunu aktardı.

Kim Milyoner Olmak İster'de Fenerbahçelileri kızdıran soruya, Hukukçu Fenerbahçeliler Derneği'nden tepki
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Yıllardır ekranların en sevilen bilgi yarışmalarından, Kenan İmirzalıoğlu'nın sunduğu Kim Milyoner Olmak İster, dün akşam ekranlara gelen bölümünde yarışmacıya yöneltilen bir soruyla Fenerbahçelilerin tepkisini çekti. Galataray ile Fenerbahçe taraftarı arasındaki bir diyaloğun sorulduğu soru, kısa sürede sosyal medyada gündem olurken sorunun 'alaycı ve aşağılayıcı' olduğu gerekçesiyle Fenerbahçeliler, RTÜK'e şikayette bulundu.

TARTIŞMALARA KONU OLAN SORU

Tartışmalara konu olan soru şöyle: "Galatasaray'ın Süper Kupa ve UEFA Kupası şampiyonluğu gibi başarılarıyla övünen arkadaşına sürekli 'Biz de sizi 6-0 yendik' diyerek karşılık veren biri muhtemelen hangi takımı tutmaktadır?" 

A) Aydınspor B) Fenerbahçe C) MTK Budapeşte D) Pendikspor

Yarışmacı Öznur Özdemir'in 2 bin TL'lik baraj sorusunu aştıktan sonra karşısına gelen 3 bin TL'lik sorunun konusu futbol oldu. 3 bin TL'lik futbol sorusu geceye damga vuran olaylar arasında yer aldı.

"SİZİ FENERBAHÇELİ OLARAK HATIRLIYORUM"

Şıkların yer aldığı soruya yarışmacı doğru cevabı verirken sorunun ardından Kenan İmirzalıoğlu ile yarışmacı arasında yaşanan diyalog sosyal medyada ilgi gördü. Yarışmacı Kenan İmirzalaoğlu'na bu sırada 'Sizi Fenerbahçeli olarak hatırlıyorum, aklımda öyle kalmış' dedi.

HUKUKÇU FENERBAHÇELİLER DERNEĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Fenerbahçe taraftarı sosyal medyada soruya tepki gösterirken Hukukçu Fenerbahçeliler Derneği ise programın ardından “Bir yarışma programında kulübümüzün isminin “alaycı ve aşağılayıcı” bir tavırda kullanıldığı tespit edilmiş olup; ilgili kanal ve program hakkında 6112 Sayılı Kanun’un 8.maddesi uyarınca RTÜK nezdinde ivedilikle şikayette bulunulacaktır” açıklamasını yaptı.

 

 

Etiketler