Tarih : 05.07.2019 - 09:24 Yorum : 0

KPSS Sınav Giriş Yerleri açıklandı! KPSS Yerleri Belli Oldu! 2019 AİS KPSS Giriş Belgesi Sorgulama Ekranı

2019 KPSS sınavına az bir zaman kaldı. KPSS Sınav Giriş Yerleri açıklandı! KPSS Yerleri Belli Oldu! 2019 AİS KPSS Giriş Belgesi Sorgulama Ekranı 2019 KPSS Giriş Belgesi Sorgulama Ekranı burada. 2019 KPSS heyecanı yaşanacak 14 Temmuzda. Bu yıl düzenlenecek olan KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri kısa bir süre kala sınav giriş yerleri ve sınav giriş belgeleri merak konusu oldu. Peki 14 Temmuz'da yapılacak KPSS'nin sınav giriş yerleri belli oldu mu? Sınav giriş belgesi nasıl çıkartılır? KPSS sorgulama ekranı.

KPSS Sınav Giriş Yerleri açıklandı! KPSS Yerleri Belli Oldu! 2019 AİS KPSS Giriş Belgesi Sorgulama Ekranı

Adaylar heyecanla KPSS sınavını bekliyor. 2019 KPSS sınavına az bir zaman kaldı. KPSS Sınav Giriş Yerleri açıklandı! KPSS Yerleri Belli Oldu! 2019 AİS KPSS Giriş Belgesi Sorgulama Ekranı 2019 KPSS Giriş Belgesi Sorgulama Ekranı burada. 2019 KPSS heyecanı yaşanacak 14 Temmuzda. Bu yıl düzenlenecek olan KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri kısa bir süre kala sınav giriş yerleri ve sınav giriş belgeleri merak konusu oldu. Peki 14 Temmuz'da yapılacak KPSS'nin sınav giriş yerleri belli oldu mu? Sınav giriş belgesi nasıl çıkartılır? KPSS sorgulama ekranı.

 

Binlerce kişiyi ilgilendiren önemli haber ÖSYM’den geldi. 14 Temmuz 2019 tarihinde düzenlenecek olan KPSS sınav giriş yerleri açıklandı. Adayların sınava girmeden önce nüfus cüzdanını ve KPSS sınav giriş belgesini yanında getirmesi zorunlu. İşte ÖSYM AİS KPSS giriş yerleri sorgulama ekranı…

ÖSYM ADAYLARI UYARDI

2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) adayları için ÖSYM’den bir de uyarı yayınlandı:

“14 Temmuz 2019 tarihinde uygulanacak olan 2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavında adaylar (Genel Yetenek-Genel Kültür) oturumu için, saat 10.00'dan sonra (Eğitim Bilimleri) oturumu için ise 14.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacak.”

2019 KPSS SINAV GİRİŞ YERLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

KPSS SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ÇIKARTILIR?

2019 KPSS temmuz ayı içerisinde gerçekleşecekken sınav giriş belgesi henüz yayınlanmadı. Kesin olmamakla birlikte giriş belgeleri ÖSYM internet sitesinde 1 hafta önceden yayınlanıyor. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesine ÖSYM'nin sitesine girerek T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile öğrenebilecekler.

ADAYLAR SINAVA GİRERKEN YANLARINDA HANGİ BELGELERİ BULUNDURMAK ZORUNDADIR? 

Adayların sınava girerken aşağıda belirtilen iki belgeyi yanlarında bulundurmaları zorunludur:

a) İlgili oturuma ait Sınava Giriş Belgesi (SGB)
b) Geçerli kimlik belgesi: Nüfus Cüzdanı veya Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaport
(Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, adayın sınav görevlilerince kolaylıkla tanınmasını sağlayacak güncel bir fotoğraf ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi sınav günü itibarıyla geçerli olmalıdır.)

2019 KPSS NE ZAMAN YAPILACAK?

Bu yılki KPSS 14 Temmuz'da yapılacak.

 

 

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber