Tarih : 18.10.2021 - 10:19 Yorum : 0

Masterchef’te kim elendi? 17 Ekim Masterchef eleneni belli oldu!

Dün akşam Tv8 ekranlarında yayınlanan Masterchef yeni bölümünde heyecan dolu dakikalar yaşandı. Eleme gecesinde yarışmacılar yaptıkları yemeklerle jürinin karşısına geçti. Yarışma sonunda 7 eleme adayı şeflerin istediği yemeği yapmak üzere tezgahın başına geçti. Gecenin sonunda yemekleri değerlendiren şeflerin verdiği kararla 17 Ekim Masterchef eleneni belli oldu. Peki Masterchef’te kim elendi?

Masterchef’te kim elendi? 17 Ekim Masterchef eleneni belli oldu!

Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu’nun jüri olduğu Masterchef 2021’in bu hafta elenen ismi belli oldu. Heyecan dolu bir karşılaşmanın ardından jüri üyelerinin değerlendirdiği yarışmacılar arasından en az başarılı olan eleme adayı yarışmaya veda etti. 17 Ekim akşamı ekranlara gelen ve 7 eleme adayının olduğu Masterchef’te kim elendi? İşte detaylar…

17 EKİM MASTERCHEF ELEME ADAYLARI KİM OLDU?

Haftanın başında mavi takım kaptanı seçilen Tahsin, kırmızı takımın kaptanı olarak Sergen’i seçmişti. Ardından yapılan yarışmada 6 yarışmacının davranışlarının şefleri rahatsız etmesi üzerine şefler bu 6 yarışmacıyı cezalandırmıştı. Ceza olarak Masterchef jürilerinin seçtiği bir yemeği yapmak durumunda olan 6 yarışmacı arasından Mert ilk eleme adayı olmuştu.

Daha sonra haftanın ilk dokunulmazlık oyununu kaybeden mavi takımda bireysel dokunulmazlığı kazanan Mert ikinci eleme adayı olarak Rabia’nın adını vermişti. Konseyde gerçekleşen elemede de üçüncü eleme adayı Eren gösterilmişti. Mavi takım ikinci dokunulmazlık oyununu da kaybedince bireysel dokunulmazlığı kazanan Emre, dördüncü eleme adayı olarak Pelinin adını verdi. Konseydeki elemede yarışmacıların kararı ile Azize ve Burcu’nun ismi eşit oylarla seçilen isimler oldu. Fakat takım kaptanı Tahsin bu iki isim içerisinde Burcu’yu beşinci eleme adayı olarak gösterdi.

Daha sonra bireysel dokunulmazlığı kazanan kırmızı takım yarışmacısı Dilara, geride kalan 6 yarışmacı arkadaşının potaya girmesi üzere bir isim vermek durumunda kaldı. Dilara’nın seçimi Ateş’ten yana oldu. Kırmız takım arasında gerçekleşen oylamada en çok adı yazılan diğer yarışmacı da Milhan oldu ve haftanın 7. eleme adayı bu şekilde seçilmiş oldu.

MATERCHEF’TE KİM ELENDİ?

Eleme adayı olarak seçilen 7 yarışmacı, jüri üyelerinin istediği tarifi yapmak üzere tezgahın başına geçti. İlk turda ana ürünleri sumak olan yarışmacılar, maharetlerini göstermek için kıyasıya mücadele etti. Yaratıcılıklarını göstermek için yarışan yarışmacılar arasından Burcu, Eren, Ateş ve Pelin’in yemekleri en çok beğenilen yemekler oldu. Geride kalan Mert, Rabia ve Milhan, ünlü şef Danilo Zanna’nın özel tarifiyle kuzu incik yapmak üzere görevlendirildiler. Yarışma sonunda üç yarışmacının yaptığı yemekleri tadan şefler gecenin elenen ismini açıkladı. 17 Ekim 2021 gecesi Masterchef’te elenen yarışmacı Milhan oldu.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber