• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  1205
 • up
  USD
  7.88
 • up
  EURO
  9.2849
 • down
  GBP
  10.2046
 • down
  Altın
  482.079
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 14.01.2020 - 09:36 Yorum : 0

TOKİ 2020 KURA ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN YAPILACAK? TOKİ kura çekilişi nasıl yapılacak? Toki çekiliş sonuçları

TOKİ kura çekilişi merakla bekleniyor. Geri sayım devam ediyor. Yeni gelişmeler yaşanıyor. TOKİ 2020 KURA ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN YAPILACAK? TOKİ kura çekilişi nasıl yapılacak? Toki çekiliş sonuçları haberimizde. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından 100 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında inşa ettirilecek konutlar için başvurular 16 Aralık ve 15 Ocak tarihleri aralığında alınıyor. Hak Sahibi Belirleme Kurası noter huzurunda gerçekleştirilecek.

TOKİ 2020 KURA ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN YAPILACAK? TOKİ kura çekilişi nasıl yapılacak? Toki çekiliş sonuçları

100 bin sosyal konut projesi başvuruları yoğun ilgi görüyor. Yeni gelişmeler yaşanıyor Başvuru işlemleri 16 Aralık ve 15 Ocak tarihleri aralığında gerçekleştiriliyor. Konutlar için, T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve T Halk Bankası A.Ş ’nin Proje İlinde bulunan yetkili Şubeleri aracılığı ile ve e-Devlet üzerinden başvurular alınıyor. 

Toki kura çekilişi merakla bekleniyor. Geri sayım devam ediyor. TOKİ 2020 kura çekilişi ne zaman yapılacak? Toki kura çekilişi nasıl yapılacak? Toki çekiliş sonuçları haberimizde. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından 100 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında inşa ettirilecek konutlar için başvurular 16 Aralık ve 15 Ocak tarihleri aralığında alınıyor. Hak Sahibi Belirleme Kurası noter huzurunda gerçekleştirilecek.

TOKİ 100 BİN SOSYAL KONUT ÇEKİLİŞ SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

TOKİ KURA ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN YAPILACAK? 

TOKİ kura çekilişine dair detaylar henüz paylaşılmadı. 15 Ocak’ta başvuruların tamamlanmasının ardından konu ile ilgili açıklama yapılması bekleniyor.

TOKİ KURA ÇEKİLİŞİ NASIL YAPILACAK?

“Hak Sahibi Belirleme Kurası” noter huzurunda; İdare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecektir.

1) Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri konut sayısının %10’u kadar kontenjan ayrılacak ve gerek görüldüğü takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.

2) “En Az %40 Engelli Vatandaşlara” konut sayısının %5’i kadar kontenjan ayrılacak ve gerek görüldüğü takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.

3) Diğer Konut Alıcı Adayları için İdaremizin genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir.

1. Kurada, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, kura çekiliş tarihinden itibaren 5 (beş) iş günü sonrasında Başvuru yapılan Bankanın yetkili Şube’lerinden geri alabilecektir.

Projenin bağımsız bölüm listesi ve konut fiyatları belirlendikten sonra İdare’ce belirlenecek tarihte “Konut Belirleme Kurası” çekilecektir.

İhale sonrası konut sayılarında azalma olması durumunda konut belirleme kurası ile birlikte ilk kurada belirlenen hak sahipleri arasından konut sayısı kadar hak sahibi belirleme kurası çekilecektir.

Düşük taksitli konut almak isteyen vatandaşlar TOKİ’nin 100 bin sosyal konut projesinden yararlanıyor. TOKİ resmi sitesinden yapılan duyuruda başvuru tarihleri ve şartları açıklandı. Fakat TOKİ kura çekimi için henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

TOKİ EV FİYATLARI NE KADAR OLACAK?

TOKİ'nin inşa edeceği 2+1 sosyal konutlar 140 ila 180 bin lira fiyat aralığında, 3+1 konutlar ise 160 ila 210 bin lira fiyat aralığında satışa sunulacak.

TOKİ 100 BİN SOSYAL KONUT ÖDEME PLANI NASIL OLACAK?

Konutların fiyatının yüzde 10'u peşin olacakken, kalan tutarın tamamı aylık % 0.49 oran ve 240 ay vade ile ödenecektir.

2+1 daire ödeme planı

75 metrekare ve 140 bin lira fiyatlı 2+1 daire için yüzde 10'a denk gelen 14 bin TL peşinat veren vatandaş, 0.49 faiz oranı ve 240 ay vadeyle aylık 894 lira taksitle ev sahibi olacak.

3+1 daire ödeme planı

100 metrekare ve 160 bin lira fiyatlı 3+1 daire için yüzde 10'a denk gelen 16 bin lirayı peşinat veren vatandaş, 0.49 faiz oranı ve 240 ay vadeyle aylık 1022 lira taksitle evini alacak.

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber