Tarih : 26.06.2019 - 10:47 Yorum : 0

TOKİ ÇEKİLİŞ CANLI İZLE; TOKİ Kura Çekiliş Sonuçları | TOKİ Çekiliş sonuçları | TOKİ Kayaşehir kura çekiliş sonuçları 2019

TOKİ kura Çekiliş sonuçları açıklandı mı? TOKİ çekiliş sonuçları ne zaman açıklanıyor. TOKİ Çekiliş sonuçlarını milyonlarca insan merakla bekliyor. Yarın çekilecek olan TOKİ Kayaşehir toplu konut çekiliş sonuçları sorgulama ekranı haberimizde mevcut. Peki TOKİ çekiliş sonuçları ve TOKİ Kayaşehir kura çekiliş sonuçları 2019 ne zaman açıklanacak.

TOKİ ÇEKİLİŞ CANLI İZLE; TOKİ Kura Çekiliş Sonuçları | TOKİ Çekiliş sonuçları | TOKİ Kayaşehir kura çekiliş sonuçları 2019

TOKİ kura çekiliş sonuçları açıklandı mı? TOKİ çekiliş sonuçları ne zaman açıklanıyor. TOKİ Çekiliş sonuçlarını milyonlarca insan merakla bekliyor. Yarın çekilecek olan TOKİ Kayaşehir toplu konut çekiliş sonuçları sorgulama ekranı haberimizde mevcut. Peki TOKİ çekiliş sonuçları ve TOKİ Kayaşehir kura çekiliş sonuçları 2019 ne zaman açıklanacak.

TOKİ ÇEKİLİŞİ CANLI İZLE

İSTANBUL KAYAŞEHİR'DE TOKİ KURA ÇEKİLİŞ SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın koordinasyonunda Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Türkiye’nin 67 ilinde 140 projeyle hayata geçirilen 50 bin Yeni Sosyal Konut Projesi kapsamında İstanbul’da talep toplanan 6 bin 300 konutun kuraları 26 Haziran’da 2019 tarihinde başlıyor.

İstanbul’da talep toplanan 5 projedeki 6 bin 300 konut için ilk kura, Başakşehir Kayabaşı projesinde yer alan 4 bin 467 konut için yapılacak.

Kura törenleri İstanbul Fatih Yenikapı'da bulunan Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde 26-27 Haziran 2019 tarihlerinde saat 10:00'da yapılacak.

26 Haziran 2019 Çarşamba günü saat 10:00'da başlayacak kura töreninde 2+1 nitelikli 2 bin 338 konutun, 27 Haziran 2019 Perşembe günü saat 10:00'da başlayacak kura töreninde ise 3+1 nitelikli 2 bin 129 konutun kurası yapılacak.

TOKİ Kura Çekiliş Sonuçları

TOKİ'nin İstanbul kuraları yarın başlıyor TOKİ'nin İstanbul kuraları yarın başlıyor Toplu Konut İdaresi Başkanlı (TOKİ) tarafından, 50 bin yeni sosyal konut projesi kapsamında İstanbul’da beş projede dar ve orta gelirli vatandaşlar için talep toplanan 6 bin 300 konutun kuraları yarın başlıyor.

TOKİ, İstanbul'da 10 bin sosyal konut yapacak TOKİ, İstanbul'da 10 bin sosyal konut yapacak TOKİ’den İstanbul'da hayatlarını sürdüren vatandaşlara ucuz konut müjdesi geldi. 50 bin sosyal konut hamlesinde 6 bin konuta 300 binin üzerinde talep gelirken İstanbul’a 2020’de 10 bin sosyal konut daha yapılacak. .

İstanbul'da TOKİ'nin sosyal konut kurası 26 Haziran'da başlıyor İstanbul'da TOKİ'nin sosyal konut kurası 26 Haziran'da başlıyor Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, "50 bin sosyal konut projesinde 15 bin 125 konutun kura çekimi yapıldı. İstanbul için 6 bin 300 konutun kurası 26 Haziran'da başlıyor" dedi.

TOKİ 240 iş yeri ile 69 konutu satışa çıkardı TOKİ 240 iş yeri ile 69 konutu satışa çıkardı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 22 ilde 240 iş yeri ile 11 ilde 69 adet konutu “Açık Artırma Yöntemi” ile satışa sundu.

TOKİ Kura Çekiliş Sonuçları

TOKİ KAYAŞEHİR KURA ÇEKİLİŞ SONUÇLARI SORGULAMA

TOKİ KURA ÇEKİLİŞ SONUÇLARI!

Başakşehir Kayabaşı: 26-27 Haziran 2019

Silivri Alipaşa: 28 Haziran

Tuzla: 1 Temmuz

Başakşehir Ayazma: 2 Temmuz

Başakşehir Hoşderet: 2 Temmuz

50 bin yeni sosyal konut projesi kapsamında İstanbul'da talep toplanan 5 projedeki 6 bin 300 konuta 318 bin 511 başvuru yapıldı. İstanbulluların merakla beklediği kuralar haziran ayı sonu ve temmuz ayı başında olacak.

İstanbul'da ilk kura, Başakşehir Kayabaşı'nda 157 bin 474 başvurunun yapıldığı 4 bin 467 konut için yapılacak. Kura töreni 26-27 Haziran tarihlerinde yapılacak.

Silivri Alipaşa'da yer alan 685 konut için 28 Haziran'da, Tuzla'da yer alan 500 konut için 1 Temmuz'da, Başakşehir Ayazma'da yer alan 311 konut ile Başakşehir Hoşdere'de yer alan 337 konut için ise 2 Temmuz tarihinde kura yapılacak.

TOKİ Kura Çekiliş Sonuçları

TOKİ KURA ÇEKİLİŞ SONUÇLARI SORGULAMA

TOKİ Konutlarının kura çekimi ile hak sahipleri belirlendi TOKİ Konutlarının kura çekimi ile hak sahipleri belirlendi Ankara'nın Keçiören İlçesi Neşet Ertaş Kültür ve Kongre Merkezinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından düzenlenen Ankara Kuzey Kent 809 konut projesinin hak sahipleri kura çekimi ile belirlendi.

TOKİ’nin indirim kampanyasına yoğun ilgi TOKİ’nin indirim kampanyasına yoğun ilgi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na bağlı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yüzde 22 indirim getiren kampanyaya 8 bin 735 kişi başvurdu.

İşte diğer illerimiz için TOKİ kura çekilişi tarihleri...

BURSA - KOCAELİ - ERZURUM TOKİ KURA ÇEKİLİŞ TARİHİ

46 bin 137 başvurunun yapıldığı Bursa Nilüfer projesinde 9 Ağustos, 12 bin 660 başvurunun yapıldığı Kocaeli Gebze projesinde 8 Ağustos, 12 bin 643 başvurunun yapıldı Erzurum Aziziye projesinde 30 Temmuz tarihlerinde kura törenleri olacak.

TOKİ'nin sosyal konut projesine 636 bin başvuru TOKİ'nin sosyal konut projesine 636 bin başvuru TOKİ Başkanı Bulut, 67 ilde 140 projeyle hayata geçirilecek 50 bin yeni sosyal konut projesi için talep toplama işleminin tamamlandığını belirterek, "Projemize 636 bin 787 kişi başvurdu." dedi.

TOKİ'nin 583 lira taksitli konutlarına rekor başvuru TOKİ'nin 583 lira taksitli konutlarına rekor başvuru TOKİ’nin 67 şehirdeki 50 bin yeni sosyal konutuna vatandaşlardan talep yağıyor.

AFYON - ESKİŞEHİR - ISPARTA TOKİ ÇEKİLİŞİ

Afyon merkez projesinde 3 Temmuz, Eskişehir Tepebaşı ve Odunpazarı projelerinde 4 Temmuz, Isparta merkez projesinde 8 Temmuz tarihinde kuralar çekilecek.

ANTALYA - MUĞLA - İZMİR - MANİSA - BARTIN TOKİ KURA ÇEKİLİŞ TARİHLERİ

Antalya Manavgat projesinde 10 Temmuz, Muğla Fethiye projesinde 10 Temmuz, İzmir Selçuk ve Ödemiş projelerinde 12 Temmuz, İzmir Aliağa projesinde 18 Temmuz, Manisa Yunusemre projesinde 19 Temmuz ve Bartın merkez projesinde 5 Ağustos tarihlerinde kura yapılacak.

TOKİ’nin 50 bin sosyal konut hamlesine vatandaştan talep yağdı TOKİ’nin 50 bin sosyal konut hamlesine vatandaştan talep yağdı Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, “Ucuz konuta 1 ayda 596 bin talep geldi. İhtiyacın ve talebin yoğun olduğu il ve ilçelerde ayrıca çalışmalar yapacağız” dedi

Emeklilere TOKİ'den ucuz konut! Son gün 5 Nisan Emeklilere TOKİ'den ucuz konut! Son gün 5 Nisan TOKİ'nin 50 bin sosyal konut projesi kapsamında emekli başvuruları alınmaya başlandı. Konut projesine başvurmak isteyen emeklilerin 2+1 konutlar için bankaya 500 lira yatırması gerekiyor. Son başvuru tarihi ise 5 Nisan.

TOKİ kura çekiliş sonuçları açıklandı mı? TOKİ çekiliş sonuçları ne zaman açıklanıyor. TOKİ Çekiliş sonuçlarını milyonlarca insan merakla bekliyor. Yarın çekilecek olan TOKİ Kayaşehir toplu konut çekiliş sonuçları sorgulama ekranı haberimizde mevcut. Peki TOKİ çekiliş sonuçları ve TOKİ Kayaşehir kura çekiliş sonuçları 2019 ne zaman açıklanacak.

TOKİ KAYABAŞI KURA ÇEKİLİŞİ  İSİM İSİM SONUÇ LİSTESİ!
TOKİ Kayabaşı kura çekilişi  isim isim sonuç listesi henüz açıklanmadı. Bugün gerçekleştirilecek olan kura çekimi sonucunda TOKİ Kayabaşı kura çekilişi  isim isim sonuç listesi haberimizin içerisine eklenecektir.

 

KURA ÇEKİLİŞİ NASIL GERÇEKLEŞTİRİLECEK?
“Hak Sahibi Belirleme Kurası” noter huzurunda; Banka ve İdare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecek.  

1) Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri konut sayısının %10’u kadar kontenjan ayrılacak ve gerek görüldüğü takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.

2) “En Az %40 Engelli Vatandaşlara” konut sayısının %5’i kadar kontenjan ayrılacak ve gerek görüldüğü takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.

3) Emekli Vatandaşlara konut sayısının %25’i kadar kontenjan ayrılacak ve gerek görüldüğü takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir.

4) Diğer Konut Alıcı Adayları için İdaremizin genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir.

 

SÖZLEŞME NASIL İMZALANACAK?
Konut belirleme kurası ile konutu belli olan alıcılar İdarenin belirleyeceği ve ilan edeceği tarihlerde T.Halk Bankası A.Ş’nin ………………Şubesinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalayacaklar.

Sözleşme imzalama aşamasında;
1. İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan İstanbul il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge,

2. Hane halkı gelirinin en fazla net 4.800 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri, (3+1 konut tipi hariç)
Gerekli görüldüğünde istenebilecek ek belgeler ile birlikte ilan edilen tarihlerde ibraz ederek başvuru şartlarına sahip olduklarını kanıtlayacaklardır.

OTURMA KOŞULU VE DEVİR İŞLEMLERİ :
2+1 konut tipi projelerinde hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Ayrıca, sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar, alıcının veya ailesi için ikamet koşulu aranacak olup, alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının söz konusu konutta ikamet etmediklerinin tespit edilmesi halinde sözleşmeleri feshedilecektir.

3+1 konut tipi projelerinde ise hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konut teslim tarihini takip eden 2 (iki) yıl sonrasına kadar devredemeyeceklerdir.

Gayrimenkul Satış İşlemleri Özel Hukuk Hükümlerine tabidir.

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber