Tgrt Haber
21 Temmuz 2023 13:56 - Güncelleme : 21 Temmuz 2023 14:00

Converse üzerindeki lekeleri çıkarma tüyosu. Asla leke kalmıyor ve kutudan yeni çıkmış gibi oluyor

Yaz aylarında tercih edilen conserve ayakkabılarının üzerindeki lekeler sinir bozucudur. Bu lekeleri temizlemek için bilmeniz gereken temizlik sırrı var

Converse üzerindeki lekeleri çıkarma tüyosu. Asla leke kalmıyor ve kutudan yeni çıkmış gibi oluyor
Converse, Ayakkabı

Converse, yaz aylarının en çok tercih edilen ayakkabılarındandır. Ancak marka, hiçbir koşulda makinede yıkamayı veya kurutmayı önermez. Bu da ayakkabı üzerindeki kirlerin inatçı lekelere dönüşmesine yol açar. Peki converse nasıl temizlenir? İşte bilmeniz gereken temizlik tüyoları.

Bağcıkları Kaldır

Converse ayakkabılarını temizlemeden önce bağcıklarını çıkar. Kir ve kir, delikler etrafında ve dil üzerinde toplanır ve bağcıkların çıkarılması, ayakkabının bu bölgelerinin temizlenmesini sağlar.

Kalıntıları Fırçalayın

Kurumuş çamur, kir, çimen veya diğer kalıntıları atmak için ellerinizi, eski bir diş fırçanızı kullanın veya ayakkabılarınızı bir çöp kutusunun üzerinde birbirine vurun. Converse spor ayakkabılarını temizlemeden önce mümkün olduğu kadar gevşek kiri çıkarmak önemlidir, böylece ayakkabıya sıvı temizlik maddeleri girdiğinde çamura dönüşmez.

Nemli Mikrofiber Bez Kullanın

Nemli bir mikrofiber bez veya diş fırçasına hafif sabun uygulayın. Lekeleri çıkarmak için sayaları hafifçe ovun ve lekenin çoğunun meydana geldiği dil ve burun bölgesine özellikle dikkat ederek ayakkabının her tarafını temizleyin. Daha derin lekeler varsa, bunları çıkarmak için bir leke bakım ürünü kullanın.

Converse Ayakkabıları Durulayın

Mikrofiber bezi çok iyi durulayın ve nemli olacak ama ıslak damlamayacak şekilde sıkın. Ayakkabının üzerinde kalırsa lekelenmeye ve sertliğe neden olabilecek sabun kalıntısını çıkarmak için tüm ayakkabıyı birkaç kez gözden geçirin ve bezi gerektiği kadar durulayın.

Converse üzerindeki lekeleri çıkarma tüyosu. Asla leke kalmıyor ve kutudan yeni çıkmış gibi oluyor 

Kurut ve Yeniden Bağla

Ayakkabıların doğrudan güneş ışığından ve diğer ısı kaynaklarından uzakta kurumasına izin verin. Spor ayakkabıları yeniden şekillendirmek için, kuruturken ayakkabıların içini kağıtla veya ayakkabı ağacıyla doldurun. Spor ayakkabılar kuruduğunda yeniden bağla.

CONVERSE AYAKKABILARDAKİ KİR NASIL ÇIKAR?

Hafif sabun ve su, Converse spor ayakkabılarındaki hafif lekelerin çoğunu çıkarır, ancak çamur, kir veya çimden kaynaklanan daha derin lekeler devam ederse, bunları çıkarmak için bir çamaşır lekesi ön işlem ürünü kullanın.

Çamaşır lekesi ön bakım ürününü spor ayakkabılarda kullanmak için ürünü nemli bir mikrofiber bez veya diş fırçasına uygulayın. Gerekirse, lekeler kalkana kadar kumaşa daha fazla leke işlemi uygulayarak lekeleri hafifçe ovalayın. Ardından bezi iyice durulayın ve leke bakım ürününden kalıntıları çıkarmak için alanın üzerinden birkaç kez geçin.

CONVERSE AYAKKABILARI SAKIN MAKİNEYE ATMAYIN

Converse, geçtiğimiz senelerde daha popüler bir ayakkabı olsa da yaz aylarında sıklıkla tercih edilen modellerin başında gelir. Özellikle beyaz converse kadınlar tarafından uzun elbiselerin altına giyilir. Bu da çabuk kirlenmesine neden olur. Fakat asla unutmamanız gereken bir temizlik sırrı var. Converse markası ayakkabıları çamaşır makinesinde yıkamayı önermez.

AYAKKABILARI ISLATMAYI UNUTMAYIN

Wikihow.com.tr sitesinde paylaşılan bir haberde; "Converse ayakkabıları soğuk suyun içerisinde ıslat. Ayakkabılarını akan çeşmenin altında ya da su dolu büyük bir kovaya veya lavaboya batırarak da durulayabilirsin.

Converse üzerindeki lekeleri çıkarma tüyosu. Asla leke kalmıyor ve kutudan yeni çıkmış gibi oluyor

Ayakkabının yerine sihirli temizlik süngerini de ıslatabilirsin ama ayakkabıyı hafifçe ıslatmak bütün temizlik boyunca yeterli nemlilik sağlayacaktır." önerisinde bulunuldu.

Kaynak: Bhg.com, Wikihow.com.tr Derleme: Tgrthaber.com.tr - Göktuğ Efil 

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...