Tgrt Haber

Halıların köşesi kıvrılıyorsa bu yöntem ile dümdüz oluyor! Hiç kimse bu tüyoyu bilmiyordu

08 May 2023 10:53 - Güncelleme : 08 May 2023 11:03
Editör: Göktuğ Efil

Halıların köşesi kıvrılıyorsa bu yöntemle dümdüz oluyor. Elinizi sıcak sudan soğuk suya sokmayacak bu yöntem ile halılarınız mağazadan alınmış gibi olacak.

Halıların köşesi kıvrılıyorsa bu yöntem ile dümdüz oluyor! Hiç kimse bu tüyoyu bilmiyordu
Halı, Buz, Buz Küpü

Yürürken takılıp düşebilir ya da sendeleyebilirsiniz. Sinir bozucu bir durum olmasının yanı sıra halıların kıvrılan kenarları ciddi sonuçlara da yol açabilir. Eğer halılarınızın köşesi kıvrılıyorsa dümdüz yapacak bir tüyo bulunuyor.  1 dakika bile sürmeyecek..

Mavikadin.com'da yer alan bir haberde; kıvrılan halı kenarlarının tek bir hamle ile dümdüz hale geldiği aktarıldı. İhtiyacımız olan malzemeler ise bir bardak ve buz. İşte tüm bilgiler. 

4-5 ADET BUZ KÜPÜ YETİYOR

Kıvrılan halı köşeleri düzleştirmenin en kolay yollarından biri buz. Öncelikle kıvrılmış halı köşesinin üzerine 4-5 adet buz küpü koyun. Ardından halının köşesine bir ağırlık koyun ve 20 dakika bekletin. Buzlar eridikten sonra halının eskisi gibi dümdüz olduğunu görebilirsiniz.

ÜTÜLEMENİN DE FAYDASI VAR

Halının kıvrık köşelerine ağırlık koyup düzelmesi için bekleyecek vaktiniz yoksa, etkili yöntemlerden biri de ütü kullanmak. Tıpkı kıyafetlerdeki kırışıklıkları giderdiği gibi halının köşesini dümdüz yapacak. Öncelikle ütüyü bastıracağınız alana ıslattığınız tülbent veya havluyu serin. Ütüyü nemli tülbentin üzerinden yapın. Böylece halıdaki bağlamalara zarar vermez. Sentetik kilimlerde ise havlu kullanmaya özellikle dikkat edin.

Kaynak: Mavikadin.com

Derleme: TGRTHaber.com.tr - Göktuğ Efil

Etiketler
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.