Tgrt Haber
29 Temmuz 2023 20:14 - Güncelleme : 29 Temmuz 2023 22:53

Musluklarda oluşan kireç sorununu ortadan kaldıran yöntem - Ömür boyu kireçlenmeyen musluklar için kesin deneyin

Musluklarda ortaya çıkan kireç problemini tek kullanımda söküp atan temizlik sırrı; Bu bilgilerle musluklarınız ömür boyu kireç tutmuyor

Musluklarda oluşan kireç sorununu ortadan kaldıran yöntem - Ömür boyu kireçlenmeyen musluklar için kesin deneyin
Musluk, Kireç

Banyo veya mutfak muslukları zamanla kireçlenir. Suyun içindeki kalsiyum ve magnezyum gibi minerallerin birikmesinden kaynaklanır. Bu mineraller, sıcak suyla temas ettiklerinde, muslukların yüzeyine yapışarak beyaz veya sarı renkli bir tabaka oluştururlar. Bu tabaka, muslukların görünümünü bozduğu gibi, su akışını da engelleyebilir. Bu temizlik sırrı sayesinde musluklarda oluşan kireç sorunu yüzde 100 ortadan kalkıyor ve ömür boyu bu sorun oluşmuyor.

 

Elifsweethome isimli instagram kullanıcısının aktardığı bilgiye göre; musluklarda oluşan kireç sorununun önüne geçmek oldukça kolay. Sadece bu temizlik sırlarını uygulayın.

 

Musluklarda oluşan kireç sorununu ortadan kaldıran yöntem - Ömür boyu kireçlenmeyen musluklar için kesin deneyin

 

MUSLUKLARDA OLUŞAN KİREÇ SORUNUNU ORTADAN KALDIRAN YÖNTEM

 

Banyo ve mutfak musluklarında oluşan kireç sorununa dikkat çeken Elifsweethome, "Evinizde bir tane doğum günü pastası mumu varsa yeterli. Mumu muslukların üzerine sürün ve daha sonrasında mikrofiber bir bezle kuruluyın. Pasparlak oluyor ve uzun süre kireç tutmuyor. 

 

KİREÇLENMENİN ÖNLENMESİ İÇİN YAPILMASI GEREKENLER


Kireçlenmeyi önlemek için, musluklarınızı düzenli olarak temizlemeniz ve bakım yapmanız gerekir. Bunun için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz:

- Sirke: Sirke, kireçlenmeyi çözmek için doğal ve etkili bir asittir. Bir miktar sirkeyi bir sprey şişesine doldurun ve muslukların üzerine sıkın. Birkaç dakika beklettikten sonra, bir bez veya fırça ile silin.

 

- Limon: Limon da sirke gibi asidik bir maddedir ve kireçlenmeye karşı kullanılabilir. Bir limonu ikiye bölün ve yarısını musluğun üzerine sürün. Bir süre bekledikten sonra, ılık suyla durulayın.

 

- Tuz: Tuz, kireçlenmeyi yumuşatmak için kullanılabilir. Bir miktar tuzu bir kabın içine alın ve biraz su ekleyerek macun kıvamına getirin. Bu macunu musluğun üzerine yayın ve bir süre bekletin. Sonra ılık suyla durulayın.

 

Bu yöntemlerin yanı sıra, kireçlenmeyi önlemek için su filtresi kullanmak da faydalı olabilir. Su filtresi, suyun içindeki mineralleri azaltarak, kireçlenmenin oluşmasını engeller.

 

Banyo ve mutfak musluklarınızın kireçlenmesini önlemek için bu ipuçlarını uygulayabilirsiniz. Böylece hem musluklarınızın ömrünü uzatabilir hem de su tasarrufu yapabilirsiniz.

 

Musluklarda oluşan kireç sorununu ortadan kaldıran yöntem - Ömür boyu kireçlenmeyen musluklar için kesin deneyin


UN YÖNTEMİNİ UNUTMAYIN

 

Sabah.com.tr'de yapılan bir paylaşımda ise musluklardaki kireçlerin önlenmesi için un önerisinde bulunularak, "Her evde olan ve genellikle hamur işlerinde kullanılan unu bu sefer temizlik için kullanıyoruz. Daha önce duymadığınız bu temizlik kullanımını çok basit bir şekilde halledebilirsiniz. Öncelikle musluğunuzun tamamen kuru olduğundan emin olmanız gerekiyor. Kuru musluğa az miktarda serpiştirdiğiniz unu bir bez yardımıyla bütün yüzeye etki etmesini sağlayın. Kısa bir süre bekleyerek kireçlerin nasıl yok olduğunu göreceksiniz." denildi. 

 

Kaynak: Instagram elifsweethome, sabah.com.tr Derleme: Tgrthaber.com.tr - Göktuğ Efil 

UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Hafize karakuş. 5 Ağustos 2023 00:14

Bilgiler güzel deneyip görmek lazım.tesekurler bilgiler için.

Sonraki Haber Yükleniyor...