Tgrt Haber

Sakarya’da üretildi: Yeni Toyota C-HR Hybrid satışa çıktı, işte Türkiye fiyatı

09 Kasım 2023 17:08 - Güncelleme : 09 Kasım 2023 17:12
Editör: Okan Güleş / Kaynak: Anadolu Ajansı

Toyota, Türkiye’de üretimi gerçekleşen C-HR Hybrid modelini satışa çıkardı. İşte Sakarya’da üretilen modelin Türkiye fiyatı ve versiyonları.

Sakarya’da üretildi: Yeni Toyota C-HR Hybrid satışa çıktı, işte Türkiye fiyatı
Toyota, C-Hr

Toyota, ilk kez Türkiye’de üretilen yeni C-HR Hybrid modelini satışa çıkardı. İkonik SUV modeli diğerlerinde ayıran en önemli detay, Sakarya’daki fabrika üretiliyor olması. Öyle ki bu, Türkiye’de üretilen ilk Şarj Edilebilir Hibrit otomobil ünvanını da aldırdı.

Yeni Toyota C-HR Hybrid, keskin hatlara sahip yeni tasarımı ile öne çıkıyor. Parabola farlar, siyah tavan seçeneği ve çift renk opsiyonuyla spor araba görünümü kazandırıyor. Bununla birlikte yeni model daha geniş ve hacimli bir iç mekana da sahip.

TOYOTA C-HR TÜRKİYE FİYATLARI BELLİ OLDU

içerisinde 12,3 inçlik dijital gösterge ve dokunmatik ekran bulunan araçta, gelişmiş sürüş destek sistemlerinin yanı sıra, konfor ve güvenlik de ön plana çıkıyor. Ek olarak perdesiz cam tavan, JBL ses sistemi ve deri koltuklar da üst versiyonları ile kullanıcıyla buluşuyor.

Sakarya’da üretildi: Yeni Toyota C-HR Hybrid satışa çıktı, işte Türkiye fiyatı

Tasarımında ayrıca özellikle 19 inçlik alüminyum alaşımlı jantları ve arka bölümündeki şerit tasarımlı LED stop lambaları göze çarpıyor.  Selefine kıyasla 37 mm genişleyen gövdesi, daha geniş bir iç mekan sunduğunu söyleyebiliriz. Bagaj hacmi ise 11 litrelik artışla 388 litreye ulaşmış durumda.

Öte yandan ülkemizde üretilen C-HR, beşinci nesil 1.8  Toyota hibrit sistemine sahip. Ayrıca motor tarafında 140 HP güç sunarken, 0-100 km/s hızlanma süresi ise 9.9 saniye. 

WLTP ölçümlerine göre 4.8 lt/100 km’lik düşük tüketim değeri sunan model, 108 g/km CO2 emisyon değerinde. 

Parabola tasarımlı Premium LED ön farlar aracın agresif görünümünü daha ileriye taşırken, yandan bakıldığında keskin hatları ve gövdeye gizlenmiş kapı kolları hem aerodinamiyi iyileştiriyor hem de aracın yalın tasarımına katkı sağlıyor. 

Sakarya’da üretildi: Yeni Toyota C-HR Hybrid satışa çıktı, işte Türkiye fiyatı

Ayrıca arka sütunu da kapsayan çift renk gövde tasarımı da ilk defa yeni Toyota C-HR’da sunuluyor. 19 inç alüminyum alaşımlı jantlar ise aracın dinamik görünümünü tamamlıyor. Aracın arka bölümünde ise dinamik hatlar devam ettiriliyor ve şerit tasarımlı ve Toyota C-HR imzalı LED arka stop lambaları dikkat çekiyor.

Bununla birlikte yeni Toyota C-HR Hybrid 4362 milimetre (mm) uzunluğa, 2640 mm aks aralığına, 1558 mm yüksekliğe ve 1832 mm genişliğe sahip olarak tasarlandı. Önceki nesle göre genişlikte 37 mm'lik artış, tasarıma, genişliğe ve sürüş dinamiklerine katkı sağlıyor. Aracın bagaj hacmi ise 388 litre oldu ve önceki nesle göre 11 litrelik artış elde edildi.

YENİ TOYOTA C-HR FİYATLANDIRMASI

Model

Tavsiye Edilen Liste Fiyatı

Lansman Fiyatı

Passion

1 milyon 800 bin TL

1 milyon 550 bin TL

Passion X-Sport

1 milyon 980 bin TL

1 milyon 730 bin TL

Passion X-Style

2 milyon 80 bin TL

1 milyon 830 bin TL

Etiketler
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.