2022-06-26 16:10:00 | Son Güncelleme : 2022-06-26 16:15:01

Togg CEO’su ‘ipucu veriyorum’ diyerek duyurdu: 81 ilde hizmete girecek

Togg Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş, yerli otomobile ilişkin son bilgileri aktardı. Karakaş, Türkiye’nin yerli otomobilinden önce başka bir yenilikçi ürünün piyasaya sürüleceğini açıkladı. Togg CEO’su başından beri bir otomobilden daha fazlasını yapmak üzere yola çıktıklarını ifade etti.

İlk Togg otomobilinin 2023 Mart ayında yollara çıkması bekleniyor
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
İlk Togg otomobilinin 2023 Mart ayında yollara çıkması bekleniyor

Togg CEO’su Gürcan Karakaş, Gemlik tesislerindeki son gelişmeler ve akıllı cihaz olarak nitelendirdiği otomobilin üretim sürecine ilişkin sorulara açıklık getirdi. Togg’un ana faaliyet alanı mobilite olan bir teknoloji şirketi olduğunu vurgulayan Karakaş, "İlk akıllı cihazımız C segmenti SUV'u pazara sunmadan önce mobil olarak hizmet verecek bir dijital ürün için çalıştığımızın ipucunu verebilirim" dedi.

Gürcan Karakaş, Gemlik tesislerinin seri üretime hazır hale gelmesiyle ilk seri üretim aracının da bu yılın son çeyreğinde banttan ineceğini söyledi. Togg Üst Yöneticisi, “Ardından pazara çıkmak için gerekli teknik şartların yerine getirilmesi (homologasyon) süreci başlayacak. Bu sürecin tamamlanmasının ardından 2023'ün ilk çeyreği sonunda da yollara çıkarmayı planlıyoruz." şeklinde konuştu.

208 ROBOTLA BAŞLADI

Karakaş, Gemlik tesisindeki çalışmaların planlanan şekilde devam ettiğini belirterek şu ifadelerde bulundu:

"Gemlik tesislerimizde gövde binamızdaki 208 robot, hücre bazında parçalı denemelerin ardından deneme üretimi için hazır hale gelmeye başladı. C-SUV gövdesinde ilk boyasız denemelerin yapıldığı Avrupa'nın en temizi olan boyahanemizde kimyasal dolum aşamasına geçildi. Montaj tesisinde ise ekipman kurulumunun ardından devreye alma çalışmaları başladı. Tesislerimiz bu yılın son çeyreğinde seri üretime hazır olacak."

81 İLE BİN ADET HIZLI ŞARJ İSTASYONU

Karakaş, açıklamasının devamında ise "Togg akıllı ve hızlı şarj altyapısı için çalışmalarımıza başladık. İlk araçlarımız yola çıkmadan önce 2 bin soketi olan 1.000 adet hızlı şarj istasyonunu 81 ilimizde 600'ün üzerinde noktada hizmete sunmuş olacağız." dedi.

Otomobilden önce başka bir teknolojik ürünü piyasaya sürecekleri şeklindeki iddialara ilişkin ise Karakaş, “Başından beri bir otomobilden daha fazlasını yapmak üzere yola çıktığımızı ifade ettik ve Togg'u ana faaliyet alanı mobilite olan bir teknoloji şirketi olarak konumladık. Bu konuda bilgi vermek için henüz erken ama ilk akıllı cihazımız C segmenti SUV'u pazara sunmadan önce mobil olarak hizmet verecek bir dijital ürün için çalıştığımızın ipucunu verebilirim." dedi.