TGRT Video Haber

4'lü zirveden Türkiye kazançla çıktı! Eski Hava Kuvvetleri İstihbarat Daire Başkanı Gürsel Tokmakoğlu yorumladı: Diplomatik bir zafer

Türkiye dış politikada üst üste diplomatik zaferler elde ediyor. NATO garantörlüğünde Türkiye, Finlandiya ve İsveç ile PKK ve FETÖ’ye destek vermemesi konusunda anlaşmaya vardı. Öte yandan bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Biden görüşmesi gerçekleşecek. Masada önemli konular var. Türkiye için bu gelişmeler ne anlama geliyor? TGRT Haber’de Eski Hava Kuvvetleri İstihbarat Daire Başkanı Gürsel Tokmakoğlu, kritik yorumlarda bulundu.

Türkiye dış politikada diplomatik zafer elde ettiği bir dönem yaşıyor. NATO garantörlüğünde gerçekleşen Türkiye-Finlandiya-İsveç zirvesinde Türkiye lehine bir ortak mutabakat imzalandı. Mutabakatta İsveç-Finlandiya PKK ve FETÖ’ye destek vermeyeceği ve bazı isimleri iade edeceği konusunda Türkiye’ye tam destek sözü verdi. Öte yandan bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden bir araya gelecek. Masada ise Yunanistan meselesi, F-35 sorunu, F-16’ların alınması ve Suriye’deki PKK/YPG meselesi bulunuyor. Ayrıca Türkiye, günlerdir Suriye’nin kuzeyine bir askeri operasyon yapma hazırlığında… Peki Türkiye’nin bu diplomatik zaferleri ne ifade ediyor? TGRT Haber’de Cem Küçük ile Günaydın Türkiye Programında Eski Hava Kuvvetleri İstihbarat Daire Başkanı Gürsel Tokmakoğlu, kritik yorumlarda bulundu.