TGRT Video Haber

Seçime start verildi! BBP Genel Başkanı Destici anketlerdeki son tabloyu paylaştı: AK Parti'nin kararsızları döndü

Seçimlere geri sayım başlarken partilerin çalışmaları hızlandı. 6’lı masa halen ortak Cumhurbaşkanı adayını netleştiremezken CHP lideri Kılıçdaroğlu, bu kez kurmaylarına halka sorun dedi. Cumhur İttifakı'nda da seçimle ilgili hareketlilik yaşanıyor. Özellikle muhalefetin bir süredir fırsata çevirdiği ekonomik sorunların derinleşmesini engellemek için Cumhur İttifakı'ndan üst üste hamleler geldi. TGRT Haber’de BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, kritik yorumlarda bulundu.

Seçimlere bir yıldan kısa bir süre kalırken partilerin seçim hazırlıkları hız kazandı. Üst üste anketler yayımlanırken siyasete yeni bir soluk getirmesi için kurulan 6’lı masadan halen bir Cumhurbaşkanı adayı çıkmadı. Son zamanlarda CHP’li Engin Altay, Veli Ağbaba gibi isimler Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Bakanlı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına sık sık işaret ediyor. Ancak CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, parti grubunu toplayacağı illerde saha çalışması yapılarak vatandaşa "adayımız kim olsun" diye sorulmasını istemesi adaylıkla ilgili soru işaretlerini artırdı.

Öte yandan Cumhur İttifakı'na karşı ekonomik krizden dolayı vatandaş bir süredir tepkiliydi. Ancak hükümetin vatandaşın ekonomik dar boğazdan çıkması üzerine son zamanlarda hamle üstüne hamle yapması ve destek programlarını açıklaması anketlere olumlu yönde yansıdı. TGRT Haber’de Cem Küçük ile Günaydın Türkiye Programında Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhur İttifakı'ndan kararsızlara kayanların geri döndüğünü söyledi.