Tgrt Haber
12 Şubat 2024 15:37 - Güncelleme : 12 Şubat 2024 15:46

12 Şubat Kabine Toplantısı bitti mi? Bugünün Kabine Toplantısı başladı mı, ne zaman bitecek?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla bugün Kabine Toplantısı gerçekleşiyor. Öğretmen atamasının gündemde yer aldığı Kabine Toplantısı bitti mi, ne zaman bitecek merak ediliyor. Türkiye'nin gündeminde dair konuların ele alınacağı toplantının başlayıp başlamadığı ise araştırılıyor. Detaylar...

Editör: Sumru Tarhan / Kaynak: TGRT Haber
12 Şubat Kabine Toplantısı bitti mi? Bugünün Kabine Toplantısı başladı mı, ne zaman bitecek?

12 Şubat günü Kabine Toplantısı gerçekleşecek. Vatandaşın gündeminde yer alan öğretmen atamasına dair gelişmelerin yaşanması beklenen toplantı bitti mi bitmedi mi aratılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşen Kabine Toplantısı başladı...

KABİNE TOPLANTISI BAŞLADI MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşecek olan 12 Şubat Kabine Toplantısı başladı. Toplantının bitmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararları açıklaması bekleniyor.

KABİNE TOPLANTISI BİTTİ Mİ?

12 Şubat günü gerçekleşen Kabine Toplantısı henüz bitmedi. Toplantının bitmesiyle beraber Türkiye'nin gündeminde yer alan konulara dair gelişmelere haberimizden ulaşabilirsiniz. 

12 Şubat Kabine Toplantısı bitti mi? Bugünün Kabine Toplantısı başladı mı, ne zaman bitecek? - 1. Resim

12 ŞUBAT KABİNE TOPLANTISI KARARLARI NEDİR?

Bugün başlayan Kabine Toplantısı'nda Türkiye'nin ekonomisi, enflasyon gibi başlıklar öncelikli olurken İsrail - Gazze savaşı da gündemde olacak. Öğretmenlerin heyecanla beklediği atamalara ilişkin konuların da görüşülmesi bekleniyor. Bakan Tekin atamalar ile ilgili şu açıklamada bulunmuştu:

“2023 KPSS puanıyla öğretmen atamasını yapacağız ve tahmin ediyorum önümüzdeki günlerde Hazine ve Maliye Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığı ve cumhurbaşkanlığımızın bize vereceği kadro sayısı doğrultusunda takvimimizi oluşturacağız. Alabileceğimiz en yüksek sayıyı, atanacak toplam kamu personelinin büyük çoğunluğunun öğretmen olacağını tahmin ediyorum." 

 

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...