Tgrt Haber
10 Aralık 2023 19:22 - Güncelleme : 10 Aralık 2023 21:23

Ahmet Davutoğlu adaylığını resmen açıkladı! İlk seçimleri işaret etti  

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanlığı seçimlerine CHP listelerinden giren Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 2028'de yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olacağını duyurdu. 

Editör: Mutluhan Yıldız / Kaynak: TGRT Haber
Ahmet Davutoğlu adaylığını resmen açıkladı! İlk seçimleri işaret etti  
Ahmet Davutoğlu, Seçim, Aday, Cumhurbaşkanı

14 Mayıs tarihinde yapılan genel seçimlere CHP listelerinden katılan ve Meclis'e 10 milletvelili ile giren Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, partisinin İstanbul il kongresinde dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

2028 yılında yapılması planlanan genel seçimlerde cumhurbaşkanı adayı olduğunu duyuran Davutoğlu, "Hayaliniz ve idealleriniz harekete geçecek. Gelecek Partisi tek başına iktidarın ve cumhurbaşkanı adaylığının öncüsü olacak" dedi. 

"İlk seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı olacağım" diyen Davutoğlu, 14 Mayıs'taki genel seçimlerde altılı masada yer almış ve CHP'nin eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu cumhurbaşkanlığı seçiminde desteklemişti.

CHP SIRALARINDAN MECLİS'E GİRMİŞTİ 

Gelecek Partisi 2023 genel seçimlerine CHP listelerinden seçime girmiş ve CHP listelerinden Gelecek Partisi için 19 kişilik yer ayrılmıştı. Seçimlerin ardından Davutoğlu'nun partisinden 10 kişi milletvekili olmuştu.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...