2022-07-03 20:30:00 | Son Güncelleme : 2022-07-03 21:02:11

AK Parti Dogurga'da farkla kazandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tebrik mesajı geldi

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan Çankırı’nın Orta ilçesine bağlı Dodurga beldesinde yapılan seçimlere ilişkin açıklama yaptı.

Çankırı'da 8 yılın ardından yeniden belde statüsü kazanan Dodurga'da seçim heyecanı yaşandı.
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
Çankırı'da 8 yılın ardından yeniden belde statüsü kazanan Dodurga'da seçim heyecanı yaşandı.

Çankırı'nın Orta ilçesine bağlı Dodurga'da yeniden belde statüsünün kazanılmasının ardından seçim heyecanı yaşanıyor. 2014 yılında nüfusun azalması sebebi ile belde statüsünün kaldırıldığı Dodurga, yapılan hukuk mücadelesinin ardından yeniden belde statüsü kazandı.

Belde statüsünün kazanılmasının ardından belediye başkanlığı ve 3 mahalle muhtarlığı için sandık kuruldu. Dodurga'daki bin 411 seçmen, Dodurga İlkokulu, belde yemekhanesi ve sağlık evinde kurulan 6 sandıkta saat 08.00'de oy kullanmaya başladı. Oy kullanma işleminin tamamlanmasının ardından oy sandıkları saat 17.00 itibari ile açılmaya başlandı.

8 ADAY BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN YARIŞTI

Oy kullanma işleminin devam ettiği seçimde belediye başkanlığı için AK Parti'den Hasan Hüseyin Kaşıkçı, Demokratik Sol Parti'den Namık Kaya, Demokrasi ve Atılım Partisi'nden Şerafettin Kaplan, Yeniden Refah Partisi'nden Hakan Kuşcu, Memleket Partisi'nden Osman Dede, Saadet Partisi'nden İbrahim Çolak, Adalet Partisi'nden Emine Yayla ve Türkiye Değişim Partisi'nden Kamil Erdoğdu yarıştı.

DODURGA'DA SEÇİM SONUÇLARI BELLİ OLDU

Çankırı'nın 8 yılın ardından yeniden belde statüsü kazanan Dodurga'da yapılan seçimde, resmi olmayan sonuca göre belediye başkanlığını AK Parti'nin adayı Hasan Hüseyin Kaşıkçı kazandı.

ERDOĞAN'DAN MESAJ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Çankırı’nın Orta ilçesine bağlı Dodurga beldesinde yapılan seçimleri açık ara farkla, %87,02 ile kazanan AK Partimizi ve Cumhur İttifakı’mızı tebrik ediyor, sonuçların beldemize hayırlı olmasını diliyorum. Tüm Dodurga halkına selam ve muhabbetlerimi iletiyorum." dedi.

Etiketler

GULSAH DOGAN 6 Temmuz 2022 12:40

ALLAH RAZI OLSUN SAYIN CUMHURBASKANIM SİZLERİ COK SEVİYORUZ ALLAH BASIMIZDAN EKSİK ETMESİN SAYGILAR HURMETLER

GULSAH DOGAN 4 Temmuz 2022 11:02

SN CUMHURBASKANIMIZI COK SEVİYORUZ ALLAH BASIMIZDAN EKSİK ETMESİN YENİ BELDEMİZ HAYIRLI UGURLU OLSUN

Başka Sonuç Çıksa Şaşarım 4 Temmuz 2022 04:43

Başka Sonuç Çıksa Şaşarım.